"Znikające" napędy CD/DVD

Mam pewien problem na Viście, który polega na tym, że od czasu do czasu po włączeniu komputera system nie “widzi” moich napędów CD albo DVD. Zaczyna wtedy szukać sterowników i jest loteria - albo uda się ponownie napęd zainstalować, albo nie. Dzisiaj miałem to samo. Włączam komputer, nagle się okazuje że system niby znalazł nowe urządzenie (CD-RW), instaluje sterowniki i … klapa. Pojawia się komunikat:

clipboard01sc4.th.jpg

Restartowałem kilka razy i za każdym razem to samo. Czy u Was też występują takie problemy? Jak to rozwiązać?

Chyba pozostaje tylko reinstalka Windows

//Fakt, lecz ta opresja wydaje się dość uciążliwa :slight_smile:

No nie przesadzajmy :slight_smile: Nie z takich opresji wychodziłem bez reinstalacji. Czekam na jakieś sensowne porady.

może zainstaluj stery ze strony producenta pod Viste

Złączono Posta : 20.03.2007 (Wto) 13:35

podaj model i firmę tego CD

Na stronie producenta nie ma już wsparcia dla tego modelu. Jest to nagrywarka CD-RW LG GCE-8520B, model z 2003 roku.

Dziwne rzeczy się dzieją, bo po kolejnym restarcie Vista wykryła napęd prawidłowo, ale teraz znowu go nie widzi. Posprawdzam jeszcze taśmy, może się coś poluzowało :wink:

Pod tym linkiem kolega miał podobny problem. Rzekomo rozwiązania ze starszych systemów pomogły.