Znikające napisy w Windows Media Player

Witam,

Mam następujący problem. Kiedy próbuję odtworzyć większość filmów z Windows Media Player lub Media Player Classic wraz z napisami program wyłącza się jak tylko zacznie odtwarzać film. Jeśli jednak ten sam film odtwarzam bez napisów wszystko idzie bez problemów. Dzieję się tak z większością filmów w .avi. Może ktoś wie jaka może być przyczyna takiego problemu.

Pozdrawiam

Nie jestem pewien, ale kodeki ffdshow (albo jakieś inne) chyba mają automatyczne włączanie napisów. Bo WMP chyba nie ma możliwości otworzenia napisów (chyba że to mnie coś ominęło 8) ) Może to one sprawiają ten problem. Masz je zainstalowane? Jeżeli tak, to wg mnie najlepiej odinstaluj je, a zainstaluj jakiś zestaw kodeków, np. http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=2289&t=36

Tez pomyślałem, że właśnie w tych kodekach może być problem. Tylko, że tu zaczyna się kolejna sprawa. To jest komputer firmowy, i nie mam do niego uprawnień administratora. W związku z tym nie mogę zainstalować wielu programów - te kodeki które podałeś też nie chcą się zainstalować. Może ktoś z Was zna jakieś kodeki, które nie ingerują na tyle w system, że będę mógł spróbować je zainstalować. Udało mi się zainstalować XP Codec Pack 2.2.0, ale to nie rozwiązało problemu.

Dzięki i pozdrawiam

Proszę nazwać temat konkretnie, inaczej zostanie usunięty.

Spróbuj zainstalować Vista Codec Pack

Możesz nadać sobie uprawnienia administratora ale nie wiem co na to szef powie :mrgreen:

Próbowałeś innym odtwarzaczem? Np. VLC ma własne kodeki (niezależne od systemu). Oprócz tego posiada wersję przenośną - rozumiem, że nie instalowałeś innych odtwarzaczy, bo nie miałeś uprawnień.

Wersję portable ściągnij np. tutaj http://portableapps.com/apps/music_video/vlc_portable