Znikające napisy w Windows Media Player


(Moocha) #1

Witam,

Mam następujący problem. Kiedy próbuję odtworzyć większość filmów z Windows Media Player lub Media Player Classic wraz z napisami program wyłącza się jak tylko zacznie odtwarzać film. Jeśli jednak ten sam film odtwarzam bez napisów wszystko idzie bez problemów. Dzieję się tak z większością filmów w .avi. Może ktoś wie jaka może być przyczyna takiego problemu.

Pozdrawiam


(Roffik) #2

Nie jestem pewien, ale kodeki ffdshow (albo jakieś inne) chyba mają automatyczne włączanie napisów. Bo WMP chyba nie ma możliwości otworzenia napisów (chyba że to mnie coś ominęło 8) ) Może to one sprawiają ten problem. Masz je zainstalowane? Jeżeli tak, to wg mnie najlepiej odinstaluj je, a zainstaluj jakiś zestaw kodeków, np. http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=2289&t=36


(Moocha) #3

Tez pomyślałem, że właśnie w tych kodekach może być problem. Tylko, że tu zaczyna się kolejna sprawa. To jest komputer firmowy, i nie mam do niego uprawnień administratora. W związku z tym nie mogę zainstalować wielu programów - te kodeki które podałeś też nie chcą się zainstalować. Może ktoś z Was zna jakieś kodeki, które nie ingerują na tyle w system, że będę mógł spróbować je zainstalować. Udało mi się zainstalować XP Codec Pack 2.2.0, ale to nie rozwiązało problemu.

Dzięki i pozdrawiam


(Monczkin) #4

Proszę nazwać temat konkretnie, inaczej zostanie usunięty.


(tores1977) #5

Spróbuj zainstalować Vista Codec Pack

Możesz nadać sobie uprawnienia administratora ale nie wiem co na to szef powie :mrgreen:


(Roffik) #6

Próbowałeś innym odtwarzaczem? Np. VLC ma własne kodeki (niezależne od systemu). Oprócz tego posiada wersję przenośną - rozumiem, że nie instalowałeś innych odtwarzaczy, bo nie miałeś uprawnień.

Wersję portable ściągnij np. tutaj http://portableapps.com/apps/music_video/vlc_portable