Znikające partycje poza systemową

Witam.

Mam problem ze znikającymi partycjami. Kopiłem sobie nowa płytę główną i od czasu do czasu znikają mi wszystkie partycje, poza ta na której zainstalowany jest system. Partycje znajdują się na trzech fizycznych dyskach, system jest na czwartym. Po ponownym uruchomieniu komputera wszystko wraca do normy. Myślałem, że to coś z oszczędzaniem energii, ale zdarza się nawet jak korzystam z programu czy gry zainstalowanej na którejś z tych znikających. Płyta to EVGA Z97 FTW i mam wgrany najnowszy BIOS.

Będę wdzięczny jak podpowiecie mi jak się z tym uporać.

Podaj screeny z zakładki Health z HDTune. Zrób screeny przy każdym dysku w tej zakładce i dobrze będzie jak podasz też screen z Error Scan. Jest szansa, że dyski padły

Czy dobrze rozumiem, że znikają trzy z czterech fizycznych dysków? Wszystkie na raz czy losowo? Jeżeli wszystkie trzy na raz, to od razu zwracaj do sklepu / wymieniaj. Jakie temperaturki na mobo? Czy oglądałeś kondensatory?

Jeżeli pojedynczo, to albo pech na trzech HDD na raz i kończą żywot - sprawdź SMART, napięcia na ich zasilaniu.

Sam Windows 7 raczej niczego nie jest tu winny.

Płyta na gwarancję

Dołączyłem, przy jednym jest ostrzeżenie.

Error scan nic nie wykazuje, wszystko jest zielone.

Dyski nie są nowe, więc nie bardzo jest możliwość zwrotu. Zostaje gwarancja jeśli się nie skończyła, co muszę sprawdzić.

Płyta jest fabrycznie nowa, kondensatorki luks malina.

Dyski znikają zawsze wszystkie i zawsze w tym samym momencie. Przed wymianą płyty i procesora na poprzedniej płycie takich numerów nie miałem. Tą mam od 2 tygodni.

post-74365-0-07891900-1409686659_thumb.p

post-74365-0-25510300-1409686666_thumb.p

post-74365-0-27370900-1409686674_thumb.p

W takim razie to co napisał bart86.

Może zasilacz przestaje dawać radę?

Nic o nim nie pisałeś.

Mój zasilacz to Be quietI SP E9 680W CM.

Ma około roku i nie narzekam na jego prace, komputer działa sprawnie nawet pod obciążeniem.

 

Nie rozumiem tylko jednego, stawiacie na awarię płyty. Dlaczego więc dysk z partycją systemową nie znika?

Bo bardziej prawdopodobne jest fabryczne uszkodzenie kontrolera poza jednym interface, niż nagły pad 3 dysków w tym samym momencie ;-)