Znikające pliki exe oraz Metin2_Uruchom.exe

Witam. Z góry uprzedzam, iż nie wiem czy zadaję pytanie w dobrym dziale. Jeśli nie proszę moderatora o przeniesienie. Ostatnio na moim laptopie wystąpił następujący problem. Kilka dni temu ściągnęłam na komputer spolszczenie do włoskiego prywatnego serwera gry Metin2 o nazwie 3oda.exe, który zaraz po wypakowaniu, przeniesieniu do wybranego folderu i uruchomieniu zniknął. (Zaznaczam, iż na innym komputerze to spolszczenie prawidłowo działało). Po tej instalacji nastąpiła również aktualizacja do najnowszej wersji programu ad-aware, nastąpiło zakwalifikowanie kilku ikonek exe (np pandoramt2.exe) do grupy plików mogących spowodować zarażenie komputera. Zostały one usunięte. Dotyczy to tylko niektórych ikonek. Taki sam problem występuje gdy chcę wypakować z programu rar do dowolnej lokalizacji, plik o nazwie Metin2_Uruchom.exe. Znika on zaraz po wypakowaniu. Nic nie pomaga. Można tylko usunąć rozszerzenie exe i normalnie go wypakować. Jednakże po ponownej zmianie nazwy tegoż pliku na Metin2_Uruchom.exe on znowu znika.

Zaznaczam, iż nie pomogło wypakowanie na dysk C,D, do dowolnej lokalizacji komputera, przywrócenie systemu laptopa do 4 stycznia 2011 roku, próby pomocy przez program teamviever6, całkowite odinstalowanie programu Ad-aware. Co spowodowało, iż ten problem powstał, jak to naprawić? Proszę o pomoc aby to rozwiązać. Z góry dziękuję.

Prawdopodobnie te pliki są zainfekowane lub mieć cechy podobne do wirusów przez co są kwalifikowane jako zagrożenie przez program antywirusowy. Jeśli jesteś przekonany że nie niosą za sobą żadnego zagrożenia to spróbuj wyłączyć ochronę w antywirusie lub dodać plik do wykluczeń. Poszukaj ustawienia, by program pytał co robić zamiast usuwać.

Witam. Prawie każdy antywirus znajduje wirusa w plikach Metin2. Sam miałem z tym problem ponieważ sam mam swój prywatny serwer i niektórzy piszą mi, że publikuje pliki z wirusem. Naprawdę nie przejmuj się tym wykrytym wirusem tylko zrób jak poradził UP. Dodaj plik spolszczenia do wykluczeń, a na znikający plik też mam radę. Jak wkleisz to spolszczenie do Metin2 niepatchowanego z 2008 roku to kliknij na ikonę spolszczenia, później Właściwości, a po tym zaznacz opcję Tylko do odczytu. Jak coś mogę pomóc też z innymi problemami gry Metin2.