Znikające połączenie internetowe w Windows 7


(Responso) #1

Moja płyta główna ma dwie karty sieciowe. Tak długo jak używałem WinXPpro konfigurowanie sieci było łatwe. Jedna karta była podłączona do innego komputera a druga do routera. We właściwościach połączenia internetowego tylko udostępniałem połączenie internetowe innym użytkownikom i nie było problemu, wszytko działało. Prosto i szybko.

Teraz mam Win7pro i zrobienie tego samego, nie daje tych samych efektów ...

Po podłączeniu wszystkiego i ustawieniu poprawnie (chyba) internet jest tak długo jak nic nie ściągam. Dwa pliki w Firefoxie, uTorrent lub ftp i internet "wysiada".

Diagnostyka sieci systemu Windows wskazuje jeden z\lub oba problemy:

Cztery na pięć uruchomień diagnostyki, problemy występują samotnie. Próbowałem wyłączać protokół IPv6, żadnych zmian. Próbowałem również z wyłączeniem usługi 'IP Helper", bez zmian. Zapora Windows - włączona czy nie, bez zmian.

Przy nierozwiązanym problemie poprawnej konfiguracji IP szczegóły są takie:

A gdy internet działa takie:

Zauważyłem również iż transfer w firefoxie, torrencie czy ftp stopniowo zwalnia zanim zgłosi brak połączenia.

Najczęściej diagnoza i naprawa wygląda tak:

Problemy:

-Zanik połączenia internetowego

-Problemy z siecią domową

-Inne dziwne, ciężko sprecyzować


(Monczkin) #2

responso , nazwij proszę temat konkretnie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat.

viewtopic.php?f=16&t=394978


(goomish) #3

Nie wiem, może ja się na tych sprawach słabo znam, ale wydaje mi się, że strasznie zagmatwałeś całą tą sprawę :slight_smile:

Z twojego opisu wynika, że masz router podłączony do internetu od lokalnego ISPa i co najmniej dwa komputery, które są w sieci domowej (a przynajmniej powinny mieć taką możliwość).

W takim razie, całe to udostępnianie internetu z komputera na komputer i korzystanie z dwóch kart sieciowych nie bardzo ma IMO sens.

Najlepiej zdała by tu najprostsza z możliwych konfiguracja typu:

  • poprawnie skonfigurowany router [\*] z włączonym (co najmniej) DHCP

  • podłączone do niego domowe komputery z dynamicznie przydzielanymi adresami IP oraz bramą ustawioną na adres w/w routera

  • jeżeli wszystkie komy w sieci domowej mają "na pokładzie" Windows 7 włącz udostępnianie w sieci domowej (banalnie prosty konfiguratorek i w marę bezpieczne ustawienia sieci). Jeśli masz tam inne systemy - z musisz korzystać z klasycznego udostępniania plików i drukarek i/lub Sieci Microsoft Network.

[\*] konkrety znajdziesz w instrukcji obsługi routera ew. informacji od dostawcy internetu.