Znikające połączenie WIFI z Vectry - Windows 8.1

Witam. Mam mały problem z wifi na laptopie.

Sprawa wygląda tak, że mam podłączony laptop pod internet z vectry i kilka razy w ciągu dnia nie mogę się połączyć z internetem, wyskakuje mi “ograniczone”. Myślałem że to wina operatora, ale jak występuje ten problem to na telefonie internet jest, tylko nie ma na laptopie. Po kilku minutach wszystko wraca do normy. Dzwoniłem do vectry sprawę wyjaśnić i twierdzą, ze z ich strony wszystko ok, bo i mi się wydaje ze jak by było coś nie halo w ruterem to i by w telefonie nie było internetu, a w telefonie jest. Ogólnie problemy zaczęły się dziać od aktualizacji do win. 8.1. Proszę o pomoc, bo to jest już troche irytujące. Z góry dziekuje

marcinstp1 , na forum nie krzyczymy. Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - wyedytować swój post, usuwając krzyk z tytułu. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

A jakie połączenie, ethernet czy wifi?

Sterowniki aktualne? 

połączenie wifi i sterowniki aktualne

To znany problem (bug) w Windows 8.1. Pomaga przełączenie trybu sieci Wifi z “n” na “g” w ustawieniach routera.

a jak to zrobić ? bo nie mam dostępu do rutera. w sprawie technicznych muszę dzwonić do vectry

Trzeba zalogować się do panelu administracyjnego routera i tam przestawić tryb wifi. Adres routera uzyskasz poleceniem ipconfig (pod nazwą Brama domyślna). Nic innego z tym nie zrobisz, bug pojawił się wraz z wersją 8.1 Windowsa i tysiące ludzi zgłaszało ten problem, jednak do tej pory pozostaje on nierozwiązany przez Microsoft. 

 

P.S.