Znikające programy z autostartu

Może ktoś wie dlaczego na nowym systemie znikają mi niektóre rzeczy z autostartu? Przy instalacji programów.

To znaczy był wpis a po restarcie go już nie ma :frowning:

np. Wpis sterownika drukarki, programu antywirusowego, zasobnik od karty dzwiękowej. Chodzi o ikonki w sys tray itp.

Polecam taki darmowy programik Light StartUp za pomocą którego będziesz mógł wpisać autostart dowolnego programu do Rejestru (HKEY_MACHINE_RUN)!

Dobrze nawet znam ten program :).

Ale jest jeden problem skąd mam się dowiedzieć co tam było? :frowning:

Bo wszystkich wpisów nie pamietam.

Mam Win XP Home SP2.

Co jest tam standarowo w windzie bo nawet tego nie ma…

Nie wiem czy te pozycje powinny starować razem z systemem, ale zobacz może (???) drukarka i karta utworzyły nowe usługi (START->Uruchom…->services.msc) i masz je wyłączone. O optymalizacji usług:

http://hslab.pl/index.php?module=subjec … &pageid=19

Jeśli program antywirusowy nie stratuje to utwórz nową pozycje do LSU i wpisz ścieżke do niego.

Otóż przy instalacji programu Nero 6 OEM z płyty dostarczonej razem z nagrywarką wszystko jest OK.

Jednak problem pojawia się wtedy, gdy dokonuje upgrade do nowej wersji. Przy instalacji nowej wersji jest opcja uaktualnij.

Wybrałem ją i ku mojemu zdziwieniu po restarcie kompa nie ma prawie nic w autostarcie co wcześniej tam było… :frowning:

_ Odradzam wszystkm tę opcje. _

Radze odinstalować stare Nero i zainstalować nowe nie używając opcji jaką daje producent. Czas najwyższy, aby ktoś się tym zajął w Nero albo usunął taką opcje z Setup… :mrgreen:

Może wortal dobreprogramy poinformuje o tym producenta…

Wiem że to dziwne, ale na przyszłość oszczędzi to niektórym nerwy.

A z autostartem sprawe rozwiązałęm tak: w dodaj/usuń programy jest opcja napraw i antywirusowi to pomogło i niektórym innym programom też. Nomiast drukarka no cóż reinstalka sterów i po sprawie…

Dziękuje koledze za pomoc :slight_smile: