Znikające punkty przywracania systemu (Win7 Ultimate x64)

Zazwyczaj kiedy wystąpi jakaś krytyczna sytuacja i chcę zrobić System Restore, to okazuje się, że lista punktów przywracania jest pusta. Używając Visty musiałem się systematycznie pozbywać niechcianych, a tutaj same mi wyparowują. W ustawieniach mam na to przeznaczone 3,71GB, więc spokojnie powinno się w tym zmieścić ponad 10 pozycji, a chyba nigdy nigdy nie było ich tam więcej niż 2. Nawet jeśli utworzę jakieś ręcznie to też nagle ich tam nie ma. Dotyczy to zarówno tych tworzonych w System Protection, jak i w programie Sunrise Seven.

O co tu chodzi?

Dla testu przydziel 10GB i sprawdź czy nie ubywają, kiedy zrobisz nowe punkty przywracania…

Siemano

  1. Menu start wybieramy Uruchom wpisujemy C:/windows/inf W otwartym folderze odszukujemy plik sr.inf , klikamy na niego prawym przyciskiem myszy i wybieramy polecenie Zainstaluj.

2)Jeśli nie pomaga 1) To wyłączamy antywirusa który blokuje przywracanie systemu.

W tym problem, że one nie ubywają kiedy zrobię nowe, tylko tracą się nagle wszystkie naraz bez względu na to czy było ich tam 2 czy 8.

Ale mimo wszystko spóbuję.

?? :expressionless:

Witaj. Proszę spróbuj przydzielić więcej miejsca na punkty przywracania. Ja mam 5 % = 7,55 GB

Ponadto sprawdź, czy jakiś program optymalizujący lub czyszczący nie ma włączonej opcji automatycznego usuwania punktów.