Znikające skróty w Menu Start

Witam

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że niektóre skróty w Menu Start zaczęły mi po prostu znikać. Czasami zdarza się, że zamiast ikonki skrótu pojawia się mała biała karteczka. Nie wiem co może być przyczyną tego typy zdarzeń. Komputer skanowany: Malwarebytes’ Anti-Malware, G Data oraz AVG - zagrożeń brak. Posiadam system Windows 7 64 bit. Dodam może jeszcze, że używam kilku programów do czyszczenia komputera co może być przydatne w ustaleniu przyczyny znikania skrótów. Co ciekawe znikają przeważnie skróty nowo zainstalowanych programów. Wszystkie programy których ten problem dotyczy działają bez zarzutów. Proszę o wszelkie pomysły na rozwiązanie tego problemu.

Witaj. Poczytaj o JetClean w DP. Właśnie ten lekki program między innymi funkcjami naprawia i usuwa błędne ścieżki skrótów.

Używam tego programu regularnie. Ja się właśnie obawiam czy tego typu programy nie usuwają tych skrótów z menu start?

Ja skorzystałem kiedyś z RegueKiller, taki malutki program. Odważyłem się tylko ma pierwszą opcję Skanowanie i potem delete, oraz skorzystałem z tego na samym dole Fix Shortcuts, czyli naprawianie skrótów, ale bez zastosowania delete. Pojawią się logi na pulpicie, to można je zachować dla specjalistów. Przeniosłem do folderu w moich dokumentach. Trzeba bardzo uważać z RogueKillerem. Jest on portable. Wpierw dużo o nim poczytałem. Co do Ccleanera, czy JetCleana, są na pewno bezpieczne dla skrótów, gdy nie kombinuje się w zaawansowanych ustawieniach. Po Reguekiller restart i powinno być ok.

  1. Idź do folderu: C:\Users\AppData\Local

  2. Usuń plik IconCache.db

  3. Otwórz Menadźera Zadań

  4. Zakończ wszystkie procesy explorer.exe w menadżerze.

  5. Wybierz opcję Plik->Nowe zadanie(uruchom)

  6. Wpisać explorer.exe i kliknąć OK

Dziękuję za wszelkie porady. Z jednej tzn. z tym kasowaniem pliku IconCache.db już skorzystałem. Z programem RegueKiller też spróbuję. Zobaczymy co się będzie dalej działo.

Dodane 04.10.2012 (Cz) 16:42

Skorzystałem z obydwu porad. Po skasowaniu IconCache.db i restarcie systemu pojawiły mi się na pulpicie skróty do “Mój komputer” oraz do “Moje dokumenty”. Na efekty RegueKiller’a trzeba będzie chyba poczekać. Czas pokaże czy skróty będą dalej znikać. Jeszcze raz dziękuję za pomoc.