Znikajacy CD-ROM

(Ponkii22) #1

witam wszystkich moze ktos wie dlaczego znika mi cd-rom

raz jest raz go tak jakby nie widzial ???????

(La Verdad) #2

a w menadzeze użądzeń jako napęd cd rom masz tam zaznaczone na włącz to użądzenie?

(JNJN) #3

Czyli raz jest,a raz nie ma.

Na początek wymiana taśmy sygnałowej napędu,sprawdź wtyczki i złącza.

W biosie napędy i dyski i transfery ustaw na auto.

Przy starcie bios wykrywa napęd prawidłowo.

Możliwe że napęd uszkodzony.

(Marcegiani) #4

Chlopcy to nie zaden cd rom zawinil tylko to jest blad systemu ja tak czesto mam trzeba po prostu poscic resa w kompie nie ma wyboru

(Damian) #5

A właśnie, że na 90%, nie jest to wina systemu, lecz problemów z podłączeniem, lub taśmą sygnałową. Zrób tak jak pisze JN, a problem powinien ustąpić.

(Ford Fokus) #6

To jest błąd systemu, ja tak mam, kumpel tak miał, zrób formata i już na 100% Ci się tak nie stanie.

(La Verdad) #7

co ty człowieku pleciesz, wczesniej tez przeciez musiał formatowac dysk i mu sie tak stało, myślisz że to wina systemu, jestes w błędzie, niech zobaczy w menadzeże użądzeń jaki znaczek jest przy cd romie, a jak była by ona wyłączona, ja tak kiedyś miałem to niech ja włączy, ni i jeszcze w biosie na auto zebu ustawił, a formata to ty sam sobie rób, a nie :x

(Ford Fokus) #8

Robiłem tak u kumpla miesiąc temu format (on taki ćmok i nie umie), przed tem skarżł się, że mu znika ikonka CD-ROM'u, po formacie (miesiąc) nic podobnego się jeszcze nie zdażyło, możliwe, że to jakiś śmieć na kompie, bo BIOS, ani żadne taśmy to nie są!

(boczi) #9

Po co przechodzić od razu do ostatecznych rozwiązań.

(La Verdad) #10

doprawdy??

może u twojego kolegi, zrozum nie gadaj jak się nie znasz, niech sprawdzi w menadzeże urządzeń i tyle, jak kombinował cos przy cd i rozkręcał kompa to niech zobaczy czy czasem zworki nie przełozył, i to nie jest wina systemu !!

(Damian) #11

To ja Ci powiem tak. Robiłem znajomemu z komputerem, któremu to znikała ikonka od nagrywarki...Rozkręciłem komputer podociskałem taśmy i zobaczyłem, że nagrywarka jest ustawiona na slave, a cd-room na master.

Ustawiłem to na odwrót, skręciłem komputer i od tej chwili nie było problemów ze znikającą nagrywarką... :? :?

(La Verdad) #12

ja miałem kiedys to wyłączone, i raz miałem ikonke cd, a raz nie :lol:

prawdopodobnie tak jak mówił damian niech podociska tasmy, sprawdzi zworki czy sa tak jak powinny byc,.

(fiesta) #13

cała dyskusja OT :arrow: śmietnik

Forum to nie czat :!: :!: :!:

(Ponkii22) #14

Dzieki sprawdze porady

(JNJN) #15

Jak mało to jeszcze to,usuń wpisy w rejestrze jak są.

http://www.centrumxp.pl/forum/viewtopic ... 8960#48960

Jak dalej to samo.

Menadzer urządzeń i odinstaluj napęd restart kompa i zobacz,jak dalej to samo odinstaluj kanał IDE na którym jest podpięty napęd,restart kompa i zobacz.

Pomoc - sprawdź wszystko.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 712#247712

Jak wszystko sprawdzisz i dalej to samo,napęd do kumpla i jak to samo,serwis lub nowy.