Znikajacy dvd-rom

Witam, mam problem z dvd-romem. Po prostu znika i juz sie nie pokazuje. Mialem tak kilka razy to za kazdym razem format był zeby zaczal dzialac. Dzieje sie tak nie wiem czemu bo nic nie instaluje ani nie wyzucam, nie musze tez uzywac czytnika a i tak zniknie. Niestety problem jest o tyle ciezki ze mam laptopa wiec odpada wyjac i sprawdzic na innym kompie albo inny sprzet wsadzic…prosze o rade, pomoc…

pozdrawiam :slight_smile:

a jeszcze jedno: nawet wirtualne cd-romy znikaja…

po włożeniu płyty do napędu też nie reaguje ?

po kliknięciu PPM w mój komputer na dowolnym dysku/napędzie

ikona nie pojawia się ?

-u mnie wystepował tego typu problem,ale zgodnie z powyższym

radziłem sobie

nie nie pojawia sie i nie reaguje, btw nawet w menadzerze urzadzen nie ma urzadzenia.

bios resetowałeś?

wszystkie sterowniki zainstalowane ?

tak przywracalem domyslne ustawienia w biosie, i bootowalne plyty normalnie czyta, sterowniki przeinstalowalem ale nadal nic…

rozkręć obudowę i zobacz czy kable dobrze siedzą, możesz poprzeczyszczać, a w biosie widzi napęd ??

w biosie wszystko hula… no ciekawe by to bylo… za laptopa rozkrecanie jeszcze sie nie bralem…

Stary sciemniasz jak jasna du… :mrgreen:

dobra…w wiec format… wrzuce jakis program do rejestrowania wszystkich zmian w kompie to moze dojde czego to jest przyczyna.:slight_smile:

jeśli używałeś programów do wypalania sprawdż w kluczu

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} czy we wpisach nie masz upper i lower

filters - jeśli są usuń wpisy