Znikający dźwięk / mumble

Witam :slight_smile:

Z góry piszę , że na komputerach się zbytnio nie znam więc proszę o odpowiedzi bez używania fachowego języka :smiley:

Mój problem dotyczy zanikania dźwięków w komputerze. Dzieje się to tylko i wyłącznie kiedy włączę Mumble 1.2.3. Dźwięk znika po jakiś 10-20 min [ja mogę mówić przez mikrofon i słyszą mnie rozmówcy], a po restarcie wraca. I powtórka z rozrywki w kółko.

Źródłem problemu nie są na pewno słuchawki/mikrofon/głośniki/wejścia wtyczek - wszystko sprawdzane i sprawne. Kiedy zniknie dźwięk, nic się nie zmienia w ustawieniach, nic nie znika. Reinstalacja Mumbla, usunięcie certyfikatów,grzebanie w ustawieniach Mumbla nie pomogło.

Jeśli konieczne mogę Wam wkleić potem raport z Everesta , gdy będziecie potrzebowali danych na temat karty dźwiękowej i sterowników [nie jestem właśnie pewna czy mam na pewno dobre zainstalowane) . Z góry dziękuje za pomoc :slight_smile:

jeśli to windows 7 - panel sterowania - sprzęt i dzwięk - dzwięk - komunikacja i odznaczyć nic nie rób

o ile pamiętam mumble ma też w opcjach auto wyciszanie aplikacji ?

Mam odznaczone “Nic nie rób” w mumblu również zostało to zmieniane…

czy uruchamiasz mumble oraz gierkę jako administrator ?

sterowniki od karty dźwiękowej aktualne ?

Tak uruchamiam obie aplikacje jako administrator. Inaczej nie działa.

Sterowniki są chyba aktualne, ale od wczoraj jak włączyłam Everesta mam dylemat i już totalnie nic nie wiem na temat jakie powinnam mieć sterowniki, jak sie nazywa moja karta… pomieszało mi się wszystko.