Znikający dźwięk w grach

Dzień dobry
Od jakiegoś czasu mam problem z znikającym dźwiękiem w grach w directx 9
Zainstalowałem sterowniki od mojej karty dźwiękowej chipsetu directx zintegrowanej karty dźwiękowej co ciekawe w grach dźwięk znika po kilku minutach ale w systemie nadal jest.
Kolejny dziwny fakt jest taki iż bardzo często zdarza się że gdy oglądam film na youtube to po kilku minutach przeładowuję mi się sam film i później jest tak jak było

Konfiguracja
windows 10
płyta msi h81-m-p33
audio traktor controler s2 usb najnowsze stery
cpu i 5 4460
gpu gtx 970
ram 8 gb
PSU Antec VP 500
Po za dźwiękiem jest wszystko ok
Pozdrawiam i proszę o pomoc :slight_smile:

Hej,

  • A poprzez jaki port podłączasz interfejs? USB 2.0 czy 3.0?
  • W systemie masz wyłączone oszczędzanie energii na portach USB - czyli zezwalanie na wyłączanie portów USB w celu oszczędzania energii?

Pozdrawiam,
Dimatheus

hej
Z tego co wiem to mi wiadomo to zarówno oszczędzanie energii jak i to drugie mam odznaczone
co do podłączenia pod usb 2 lub 3 to najprawdopodobniej jest to usb 2
Wydaję mi się też że jest to wina zbyt długiego kabla usb niestety to najkrótszy jaki posiadam
Po zniknięciu mi dźwięku gdy daję na wbudowaną diagnostykę to po kilku minutach mam komunikat o błędzie spowodowanym problemem ze zbyt wysoką latencją jednak nie znalazłem w necie kabla od 1m do 1,5m usb B do A 2,0 USB

Tylne gniazda USB 2.0 czarne.

Krótki przewód USB do 2 m lub jak najkrótszy dobrej jakości kupiony w sklepie i test.

eh chyba coś mnie zaraz trzaśnie szukam i szukam kabla 1,5m typ b do a i nie ma najkrótszy jaki znalazłem w necie to aż 1.8 m hem
jak żyć panowie jak żyć :frowning:

Hej,

Trzeba poszukać dokładniej. I koniecznie dobrej jakości. Spróbowałbym też podłączyć się do innego z portów USB.

Pozdrawiam,
Dimatheus