Znikający dźwięk

Cześć, mam problem z moimi głosnikami. Działaja normalnie podczas oglądania filmów, puszczania muzyki z przeglądarki, dysku.
Natomiast po uruchomieniu większości gier dźwięk znika po dosłownie kilku sekundach. Znika nie tylko dźwięk z samej gry, ale również wszystkie inne dzwięki z komputera. W głosnikach słychać jedynie “pykanie”.
Po restarcie komputera wszystko wraca do normy.

  • Głośniki testowane były na innym komputerze - tam działaja normalnie
  • Jak podłącze słuchawki to słyszę normalnie dzwięk w grze (w słuchawkach)
  • Wszystkie sterowniki mam zaktualizowane

Mój sprzęt :

Głosniki Edifier Studio R1600 TIII
Karta graficzna MSI GeForce GTX 660
Procesor Intel Core i5-4440, 3.1GHz
Płyta główna ASRock H81M
Zasilacz Corsair VS 450W

Macie jakieś pomysły co może być na rzeczy ?

Pozdrawiam

Wadliwie działająca karta dźwiękowa, zapewne zintegrowana. Wada konstrukcyjna, produkcyjna, uszkodzenie procesora karty, niewłaściwa wersja sterownika i t.p… Może być wszystko. Rozwiązania widzę dwa. Tymczasowe lub na stałe:

  1. Odejście od zintegrowanej karty dźwiękowej na rzecz dodatkowej, montowanej na płytę główną.
  2. Odejście od zintegrowanej karty dźwiękowej na rzecz zewnętrznej karty dźwiękowej USB.

Dodatkowa lub zewnętrzna karta działa niezależnie od kaprysów płyty głównej i karty zintegrowanej. Pozwala na obejście problemu i daje dodatkowe możliwości, które są wprost proporcjonalne do ceny.

Dzisiaj słuchawki podłączone do płyty głownej również odmówiły posłuszeństwa (tak jak głosniki były testowane na innym komputerze, tam działają prawidłowo).

Też obstawiam, że jest to wina zintegrowanej karty dźwiękowej.
Na początku zaopatrzę się w osobną kartę dźwiękową, a jak to nie pomoże to będę myślał dalej :slight_smile:

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

A mnie to wygląda na kodeki lub system, bo problem powinien być przy każdej czynności.

Dodatkowa karta dźwiękowa rozwiązała problem. Wychodzi więc na to. że płyta główna jest w jakiś sposób uszkodzona/wadliwa. Pewnie kiedyś czeka mnie jej wymiana.

pozdrawiam