Znikający kabel i połączenie

Witam! Kupiłem nowy komputer i mam problem z internetem. Niby cały czas działa ale ciągle wyskakuje ikonka z napisem “Kabel sieciowy jest odłączony”. Jeśli gram w jakieś gry a wyskoczy to, nic się nie dzieje nic nie rozłącza. Denerwuje mnie to ciągłe wyskakiwanie komunikatu. Często przy grach pojawiają się frezy lub lagi. Wcześniej tak nie było. Jak to naprawić? Proszę o pomoc. Z góry Dziękuję.

Jaki masz modem??

Wejdź w Panel sterowania > połączenia sieciowe i wyłącz połączenie lokalne.

Skąd wywróżyłeś coś o modemie ? :smiley: I skoro pisze

to jak wyłączy połączenie lokalne to faktycznie problem zniknie wraz z Internetem.

Temat: Sprawdź kabel, czy w karcie sieciowej się nie rusza i w routerze czy do czego tam masz włożoną drugą końcówkę, u kumpla tak jest, że w PC kabel w sieciówce lata jak chce, wypaść nie wypadnie ale przestanie się stykać zworkami ;p Nie przytrzasnąłeś go czymś? Czy nie jest gdzieś przecięty ?

Nie no wszystko jest ok. U kumpla tez to ciągle wyskakuje. Czasami raz na kilka godzin a nieraz co pare minut. Tam gdzie kupowałem kompa mieli połączenie sieciowe, było coś tu konfigurowane. Zamknąłem je a uruchomiłem swoje. Potem usunąłem to drugie i nadal to samo.

Jak kumpel z tej samej sieci i też mu to wyskakuje to pretensje mieć do administratora.

Ja mam osiedlowy 3mb a on neo 1mb