Znikający obraz GF GT9600

Witam mam problem, domyślam się że zepsułem grafike ale mam takie pytanie. w GF GT 9600 wentylator mi sie no nadłamał ( sam z siebie jedno smigiełko) i troche buczał więc odkręciłem wszystko  ponakładałem taką mase termoprzewodzącą w paskach co jest do kupienia i skręciłem na nowo z chłodzeniem do innnego GT 9600 tylko wylicytowanej za bezcen na allegro jakieś zepsutej. Problem w tym że obraz jest i nagle po 15 +/- s sie wyłącza, zanim wejdzie do windowsa i gaśnie monitor. Kable zasilanie itp wrzystko jest  wsadzone jak powinno , technicznie patrząc nie jest uszkodzona ale tylko wzrokowo :(  Jeżeli chodzi o prąd to wszystkie prace wykonywałem po wyłączeniu listwy i nie wiem co o tym mysleć , nawet nie ma poprawy na poprzednim chłodzeniu. Domyslam się że coś zepsułem ale zapytać można.

 

P.s jak teraz w pracy myśle co zmieniłem to te paski termoprzewodzące są również na kościach ram a nie było ale to chyba nie ma nic do rzeczy ?

 

pozdr

Ma. 9600, 9800 (zresztą w ogóle większość kart tego typu) ma tak, że na procesor sama pasta termoprzewodząca a nie te “gumki”, co na pamięciach są. Czyli źle złożyłeś układ chłodzenia i przegrzewasz pamięci (chłodzenie odchylone od tych “gumek”, sprawdź wizualnie). W ogóle to po rozbiórce karty powinny przyjść nowe pasty (taśmy termoprzewodzące - założyłeś), one mają tylko jednorazowy “ścisk”, później się nie doklejają do kości.

 

Druga rzecz, wentylacja - na uszkodzonym wentylatorze (podejrzewam u Ciebie turbinę) możesz zapomnieć o efektywnym chłodzeniu, do wymiany od razu.

 

P.S. Tryb awaryjny działa ?

nawet na windows sie nie załaduje więc nie mam jak wybrać na awaryjny bo obraz gaśnie… po zdjęciu chłodzenia i wsadzonej czystej grafiki problem ten sam a karta lekko ciepła… ale napewno nie do tego stopnia że sie wyłącza.