Znikający pasek szybkiego uruchamiania -Quick Launch

Witam, mam oto taki problem że w windows 7, po ponownym włączeniu systemu znika mi pasek Quick Launch z paska zadań.

Żeby się pojawił użyłem komendy:

%userprofile%\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch

Gdzieś znalazłem że wystarczy skopiować skróty z tego folderu ^^ (np. X) i wkleić je do innego folderu (np. Y), poźniej wystarczy utworzyć pasek narzędzi z folderu Y… lecz nawet ten pasek znika…

Macie może jakąś radę na to?

Spróbuj tego : http://www.forum.pcfoster.pl/pasek-quic … vt1813.htm , albo tego :

http://michalklimczak.com/index.php/200 … ck-launch/ :lol: :lol: :lol:

robiłem właśnie tak jak w tych przykładach i nadal nic…

windows-przywrocenie-quick-launch-t305517.html - zobacz jeszcze to ,jeżeli Ci to nie pomoże …to ja wysiadam :lol: :lol: :lol: :lol:

^^ również nie pomogło.

ale zauważyłem że nie za każdym razem znika nowo dodany pasek… dziwne?

A że się tak spytam. Po co ci Quick Launch? Przecież w 7 można przypinać programy do paska zadań - efekt ten sam.

tylko że zajmuje to więcej miejsca, a ja tych ikonek mam ponad 10… ale można by tak w ostateczności zrobić

Problem ze znikającym paskiem zadań quicklunch ( w moim wypadku dodatkowy pasek narzędzi na pasku zadań w postaci “mój komputer”)po restarcie. Problem ze znikaniem pojawił się nagle.

Rozwiązanie w moim wypadku pomogło:

**należy przejąć dyski na własność wyłączając całkowicie usługę UAC

Dyski lokalne dostępne w czasie startu systemu są udostępniane automatycznie jako C$, D$ itd. Chociaż są one widoczne, to nikt (nawet osoba znajdująca się w grupie Administratorzy) nie otrzyma do nich dostępu.

Odpowiedzialny jest za to mechanizm UAC. Można go wyłączyć, co ułatwi pracę administratorów, ale jednocześnie zmniejszy bezpieczeństwo. Przejdźmy do HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Policies\System, a następnie stwórzmy DWORD i nadajmy mu nazwę (LocalAccountTokenFilterPolicy) oraz wartość 1.

W ten sposób UAC został wyłączony (C$ działa). Jeśli chcemy włączyć go ponownie to zamieniamy jedynie wartość z 1 na 0.

**następnie wyłączyć komputer, nie poprzez restart a całkowicie zamknij

**włącz komputer, ustaw pasek szybkiego uruchamiania wg. opisanej już na forum metody:

"Instrukcja jak zrobić Pasek szybkiego uruchamiania w Windows 7

  1. Klikamy prawym przyciskiem myszy na pasku zadań i wybieramy => Paski Narzędzi => Nowy Pasek Narzędzi

  2. W pasku wklejasz to: %userprofile%\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch i naciskasz OK

  3. Pojawia ci się pasek quicklaunch

  4. Teraz naciskasz prawym przyciskiem na pasku zadań i odznacz “Zablokuj pasek zadań”

  5. Kliknij prawym na nowym pasku QuickLaunch i odznacz “pokaż tytuł” i “pokaż tekst”, przesuń w lewo koło ikony start

  6. Gotowy pasek.

**zapisz kompozycje ( !!

**restart (sprawdź czy działa)

Pozdrawiam

znalazłem ostatnio rozwiązanie tego problemu |:)

a więc oto instrukcja:

Start\Uruchom\regedit\HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer\

Start\Uruchom\regedit\HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer\

sprawdzamy czy w obydwu miejscach rejestru istnieje NoSaveSettings jeśli nie tworzymy taką wartość (PPM nowy Dword nazwa NoSaveSettings wartość 0)

włączamy quick launch

ppm na pasku zadań nowy pasek i podajemy tą lokalizacje:

%userprofile%\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch

i gotowe :slight_smile: powyłączeniu kompa i ponownym starcie systemu DZIAŁA :smiley:

A czy czasami ten pierwszy rejestr nie powinien wyglądać tak :?:

Start\Uruchom\regedit\HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\

Pytam gdyż w gałęzi Policies nie ma Explorera jest on natomiast bezpośrednio w CurrentVersion

Jeżeli zrobimy tak jak napisałem to faktycznie działa :slight_smile: Podziękowania dla kolegi foxx11077 bo już szlak mnie trafiał bez tego paska :slight_smile:

Dodane 29.03.2010 (Pn) 12:44

A jednak nie działa :frowning:

Dodane 04.10.2010 (Pn) 0:23

A więc tak :slight_smile: jeżeli komuś nadal znika pasek szybkiego uruchamiania po każdym restarcie czy uruchomieniu komputera to proszę wejść tutaj http://support.microsoft.com/hotfix/KBH … 9155&kbln= pobrać poprawkę dla swojej wersji systemu, zainstalować i cieszyć się nieznikającym paskiem :slight_smile: Pozdrawiam