Znikający pasek szybkiego uruchamiania

Po włączeniu komputera za każdym razem nie pojawia mi się pasek szybkiego uruchamiania (ten przy START). Muszę go ręcznie włączać PPM->Paski narzedzi->Szybkie uruchamianie. Niby nie trudne ale strasznie denerwujące robić to przy każdym włączeniu kompa :wink: Czy da się to jakoś przywrócić do normalnego stanu?? Używam Windowsa XP.

Też kiedyś miałem taki problem, ale niestety nie pamiętam jak go rozwiązałem… Także bardzo chętnie poznam rozwiązanie tej zagadki :slight_smile:

miałem podobnie.

problem rozwiązałem następująco

1.włączyłem ppm owy pasek

2.wyłącz komputer normalnie start/wyłącz komputer

u mnie ta kombinacja pomogła,wiem jeszcze,że jak np doda się jakieś nowe ikonki i zresetuje kompa nowo dodane znikają,dlatego po dodaniu wyłączam i włączam komputer :slight_smile:

mam nadzieję,że Ci pomoże

Tego na dzień dobry próbowałem, niestety nie pomogło :frowning:

a masz sp2? może ten problem został naprawiony w sp2

SP 2 zainstalowany jest

Zrób tak:

Start >>> Uruchom >>> regedit i przejdź do klucza:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Streams\Desktop

Tam usuń wartość TaskbarWinXP.

Potem Alt+Ctrl+ Del i zabijasz w Menedżerze proces explorer.exe co skutkuje brakiem Pulpitu i Paska zadań ale tak ma być.

Potem w zakładce Menedżera wybierz Wylogowanie.

Potem się Zaloguj znowu do systemu i ustaw ten pasek jak ma być.

Ponowne wylogowanie i zalogowanie i zmiany powinny być zapisane na trwałe.

Zrób to dokładnie krok po kroku tak jak jest opisane.

Na wszelki wypadek zrób kopię rejestru zanim zaczniesz w nim grzebać ! :wink:

Dziwna sprawa ale nie posiadam takiej wartości: TaskbarWinXP w podanym kluczu. Być może wpisanie prawidłowej wartości naprawi ten problem?? Mógłby ktoś podać jaką wartość tam utworzyć ?

W takim razie pobierz TO i uruchom.

Potem zrestartuj komputer i wejdź do katalogu C:\Documents and Settings\Twoje konto\Dane Aplikacji\Microsoft\Internet Explorer (musisz mieć aktywną opcję podglądu folderów i plików ukrytych) i sprawdź czy masz tam folder Quick Launch. Jeśli nie to utwórz go i zrestartuj komputer.