Znikający Taskbar (pasek zadań) Vista Home Basic EN

Mam następujący problem: w czasie pracy Vista mi się przywiesza, Taskbar jest czarny lub kolor jest normalny ale nie ma opisów przyciskow paska zadań - taskbar buttons, menu nie chce się wyświetlić czasem niektóre programy też nie odpowiadaja lub też są czarne.

Myślałem że to sprawa Visty ale zainstalowałem Xp na innej partycji i sprawa wygląda tak samo- czarny pasek zadań i ślimaczący się system. Gdzie tkwi problem. Mam notebooka Dell inspiration 1420 sprowadzonego ze Stanów więc tutaj go chyba nie obejmuje 1yr limited warranty.

W między czasie coś kombinowałem z partycjami tylko nie wiem czy już po czy przed pierwszymi problemami z systemem.

a sterowniki ?? wszystkie zainstalowane ??

tak zainstalowane wszystkie sterowniki. grafika zintegrowana intel X3100 (chipset 965). Przez kilka dni nic mi się nie działo, ale problem powrócił. Pomaga restart explorer.exe pod Vistą ale wolałbym bardziej skuteczne rozwiązanie

Miałem coś podobnego w pracy na XP kiedy zadziałał wygaszacz ekranu z hasłem, po ponownym logowaniu pasek zadań robił się czarny, pomagało zamykanie wszystkich procesów IE. Okazało się że komputer był zawirusowany. Proponuję dać logi w dziale bezpieczeństwo i poczekać na opinię fachowców.

zeskanowalem hijackthis i nie widzę tam nic obcego. Poztym mam aktualną wersje Norton Portoection Center.