Znikanie napisu po naciśnięciu myszką w formularzu

Witam, jak mam jakiś formularz i tam pisze np. wpisz e-mail, albo np. treść to jak zrobić żeby po kliknięciu na ten napis np. treść on zniknął? Od razu jak się na niego kliknie, żeby zniknął, bo tak to użytkownik musi go gumować.

Pozdrawiam, być może takie pytanie już było ale nie umiałem go znaleźć.

onfocus="this.value=''"

oto Ci chodzi?:slight_smile:

ale gdzie to dać w formularzu?

Złączono Posta : 30.06.2007 (Sob) 22:36

chodzi mi o takie coś jak jest po prawej stronie tej strony:

http://www.projekty.pl/

o ten formularz szybki kontakt, jak naciśniesz na np. imię i nazwisko to ten napis zniknie.

pozdro

dzięki a jak to zrobić z treścią wiadomości? z textarea?

Czy to jest aż tak trudne żeby samemu na to wpaść ?

onfocus="if(this.value=='Treść')this.value='';">Treść

Wygląda to efektownie ale zwracam uwagę, że działa pod Firefoxem i Operą ale nie działa pod IE. :frowning:

nie każdy jest świetnym webmasterem i nie każdy umie na to wpaść. W każdym razie ja dopiero staram się uczyć php i nie mam o tym pojęcia.

Dlatego, mam jeszcze jedno pytanie dlaczego nie chce mi działać ten skrypt? Co jest w nim źle?

<?php

echo'


onfocus="if(this.value=='Wpisz swój e-mail')this.value='';" />

Treść wiadomości


';

if (isset($_POST[wyslij])) {

mail("htmlowiec@o2.pl", "temat", $_POST[tresc], "From: $_POST[email]"); }

?>

i jak zrobić dodatkowe pole np. nick, ale tak żeby mi w meilu przesłało ten nick od internauty? Bo umiem zrobic te pole nick ale mi go nie przesyła, jak też zrobić takie coś: Zaznacz, aby otrzymać kopię tej wiadomości na swój adres e-mail,

głównie chodzi mi o to czemu ten skrypt nie działa ale jak by ktoś był tak miły i jeszcze na te 2 pytania odpowiedział to by było fajnie, pozdrawiam.

No ok, zaczynasz, to Cię usprawiedliwia :wink:

Przerobiłem trochę, dodałem tam opis co i jak :wink:

onfocus="if(this.value=='Wpisz swój e-mail')this.value='';" />
Treść wiadomości


	Wyślij do mnie kopię: 





<?php

if( isset( $_POST['wyslij'] ) ){

  // adres, na który mają lecieć maile

  define('MAIL_ADDR', 'htmlowiec@o2.pl');


  // szablon wiadomości, poczytaj więcej sobie o sprintf na php.net.pl/sprintf

  $template = "Nick: %s\nTreść: %s";


  // jeśli send_copy zaznaczony, wysyłamy kopię

  if( $_POST['send_copy'] == 1 ){

	  mail( $_POST['email'], 'kopia - temat', sprintf( $template, $_POST['nick'], $_POST['tresc'] ), 'From: ' . $_POST['email'] );

	}


	mail( MAIL_ADDR, 'temat', sprintf( $template, $_POST['nick'], $_POST['tresc'] ), 'From: ' . $_POST['email'] );

}

Pisane z palca, ale powinno śmigać. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, pisz śmiało !

Ożesz… Ty to się musisz znać :smiley:

Wszystko działa wielkie dzięki!

Uczę się tego php ale mi coś słabo idzie :mrgreen:

A ten formularz działa też pod IE tzn. jak się naciśnie to również znika ten napis więc działa także pod IE, przynajmniej u mnie mam IE 6 i sobie sprawdziłem.

musisz zapmiatec ze jak chcesz cos wyswietlic w echo jakis kod html to masz cudzyslow tylko na pcozatku i koncu a w srodku musisz dac " czyli np echo "