Znikł cdrom

Po zainstalowaniu daemona i iso power znikł mi cd rom. Wprawdzie tam gdzie jest mój komputer pojawia się cdrom przy literze F: ale nic się nie dzieje, nie czyta informacji ze stacji. Jak wrócić do pierwotnego stanu?

to jest visrtualny cd rom (służy do montowania obrazów cd-ido, dvd-iso i innych).

a twój sprzętowy też powinien być może wystarczy nadać mu literkę.

ale jak mu nadać tą literkę kiedy go wogole nie widać w moim komputerze?

a w Menadżerze Urządzeń jest widoczny ??

http://www.pcworld.pl/news/60748.html

nie. tam gdzie jest stacja dysków wpisuje scsi cdrom device ale wcale nie umieszcza tam nazwy lg mojej nagrywarki i zupełnie jej nie widzi w moim komputerze

kręciłeś coś w obudowie ?? skorzystaj z przywracania systemu

http://support.microsoft.com/kb/306084/pl

nic nie zmieniałem poza ramem bo poprzedni się zepsuł, a przywracanie systemu nic nie daje, może coś w biosie trzeba przestawić albo z powrotem zainstalowac daemona nie wiem

a bios wykrywa nagrywarkę, może też zdechła, jaki masz zasilacz może ci sprzęt uszkadza …

fortron 300w celeron 2,93 80gb radeon x550

bios bios bios co pokazuje bios, sprawdź kabelki może któryś się wysunął…

Złączono Posta : 04.08.2007 (Sob) 12:09

a i jeszcze jedno masz jakąś płytkę bootujacą się, spróbuj z niej uruchomić kompa… taca się w ogóle wysuwa ??

Też miałem taki problem tylko że ze stacją dyskietek. Tylko że to było jakieś 2 lata temu i nie pamiętam za bardzo jak to naprawiłem… :stuck_out_tongue: Wiem że coś trzeba było w biosie przestawić spróbuj przywrócić mu fabryczne ustawienia.

jakie są inne ustawienia niż fabryczne :x, może wyłączona obsługa DMA…

za groma nie moge wejsc do biosu, po prostu albo wyswietla sie tablica ze sposobami uruchomienia windowsa albo od razu sie laduje. Wciskanie del ani f2 nic nie daje juz nie pamietam jak ja do niego kiedys wchodzilem

skorzystaj z klawisza pause (słuzy do zatrzymywania procesu POST w dowolnym momencie)

zwykle do biosu wchodzi się f2 lub del. choć na moim lapku klawiszem f10 :stuck_out_tongue:

dzięki udało sie, wstyd się przyznać ale okazało się że jakims sposobem jest odłączona taśma od cd romu. Dzieki za pomoc, temat skończony