Znikł dźwięk - ubuntu 8.04

Nie działa mi dźwięk na nowej karcie dźwiękowej… ale działał !!

zintegrowana karta w BIOSie wyłączona

aby nie bawić się bo nie miałem na to ani ochoty ani czasu zainstalowałem ubuntu od nowa i dźwięk był po ustawieniu w sound preferences na alsa a w alsamixerze na moją kartę - wszystko działało

dzisiaj rano odpalam i ku zdziwieniu brak dźwięku w gdm’ie… brak dźwięku rówież w ubuntu… dźwięku nie ma w ogóle a ustawienia są tak jak były i nie pierwszy raz uruchamiałem nowo zainstalowane ubuntu.

na ubuntu pod tym co się zainstalowało jako sterownik sterowanie kartą było bardzo ubugie… poza tym alsamixer w trybie tekstowym nadal ustawiony jest na układ zintegrowany ;|

bardzo zależy mi na stabilności jeżelo chodzi o dźwięk… reszta może padać i mogę się bawić ale dźwięk to dla mnie rzecz święta…

Myślę o innej dystrybucji… Czy w typowo muzycznych distrach też mogą być kłopoty ze sterownikami? jeśli nie to przesiadam się od razu… bardzo zalezy mi na informacji ponieważ w kwestii dźwięku nie mam ochoty na szukanie i eksperymentowanie…

Pratycznie każde normalne distr, które nie eksperymentuje niepotrzebnie z pulseaudio itd… Sprawdź czy masz na tym ubuntu załadowane moduły alsy

A może aktualizacja alsy

ftp://ftp.alsa-project.org/pub/driver/alsa-driver-1.0.18a.tar.bz2

To nie jest problem przecież obie karty mogą działać “jednocześnie”.

matiit , mario@ , yyyyyyyy… wiecie co? znowu działa… ale… jak to możliwe??? !!