Znikł pasek języka

Witam ponownie. Drugi problem z moim windowsem (Windows 7 Home Premium, 32-bit, SP1). Znikł mi z paska zadań pasek języka. Panel sterowania -> Region i język -> Zmień klawiatury -> Pasek języka ma zaznaczone “Dokowany na pasku zadań”, ale na pasku zadań pasek języka się nie pojawia. W menu “Paski narzędzi” (prawy klik na pasku zadań) też nie ma takiej opcji do zaznaczenia. Wygóglałem, że można przywrócić pasek języka przez wpisanie ctfmon w menu Start. I faktycznie, po tym zabiegu pasek się pojawia, ale tylko do restartu. Po restarcie windows paska znowu nie ma. Jak spowodować, żeby znowu się pojawiał automatycznie?

Dodam, że ta instalacja Windows 7 ma już prawie trzy lata i nigdy nie było z nią żadnych problemów, aż do tego tygodnia, kiedy to - przypuszczam - sam w tym namieszałem instalując “ulepszacz” do Windows (KingSoft PC Doctor konkretnie). Od tej chwili zaczęły się cyrki, z których nie wiem, jak się wyplątać. Dlatego proszę tu o konsultację.

Jeżeli masz domyślne ustawienia przywracania systemu, to cofnij ustawienia do daty przed instalacją programu, który narobił problemów.

To było pierwsze, co zrobiłem (po usunięciu tego programu). Jak się można domyślić, problem pozostał, dlatego tu głowę zawracam.

Może spróbuj wprowadzić do rejestru jak poniżej:

Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID{540D8A8B-1C3F-4E32-8132-530F6A502090}]

@=“Language bar”

“MenuTextPUI”="@%SystemRoot%\System32\msutb.dll,-325"

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID{540D8A8B-1C3F-4E32-8132-530F6A502090}\Implemented Categories]

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID{540D8A8B-1C3F-4E32-8132-530F6A502090}\Implemented Categories{00021492-0000-0000-C000-000000000046}]

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID{540D8A8B-1C3F-4E32-8132-530F6A502090}\InProcServer32]

@=“C:\WINDOWS\System3utb.dll”

“ThreadingModel”=“Apartment”

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

“NoSaveSettings”=dword:00000000

U mnie różni się to głównie końcową liczbą, jest -328. Czy to robi jakąś różnicę? Rejestr do dla mnie chińszczyzna.

Sekcji “Implemented Categories” u mnie nie ma i nie wiem, jak ją dodać. Regedit mówi, że “Nie można utworzyć wartości, błąd przy zapisywaniu w rejestrze”. Nie mam uprawnień?

To jest, tyle że zamiast “C:\WINDOWS\” ma “%SystemRoot%\” (co, jak zgaduję, na jedno wychodzi).

Tu jak wyżej, nie wiem jak zmienić wartość (jest “domyślna” - czyli może nie ruszać?).

A tak w ogóle to proces ctfmon.exe jest widoczny w Menadżerze zadań jako uruchomiony, gdy jego paska nie widać?

Jeśli nie, to on z jakiegoś powodu nie uruchamia się razem z systemem i należy spróbować go ręcznie dodać do autostartu np. poprzez skrypt rejestru:

Wklej wszystko w notatnik, zapisz jako xyz.reg następnie uruchom plik.

Nie, tego procesu nie ma na liście menedżera zadań, kiedy jego paska nie widać. I rada kolegi deFco247 pomaga, po dodaniu powyższej wartości do wskazanego miejsca rejestru pasek języka pojawia się automatycznie. Dziękuję :slight_smile:

Jeszcze tylko takie pytanie:

Jakieś pomysły, jaki jest konkretnie ten “jakiś” powód? To znaczy, co zostało zmienione i gdzie, że ctfmon przestał startować? Innymi słowy, w którym miejscu na czysto zainstalowane Windows 7 mają informację, że ten proces trzeba odpalić?

w pomocy Windows pisze

może tu leży przyczyna

:slight_smile:

Nie, mam zainstalowane dwie różne klawiatury dla dwóch różnych języków, i potrzebuję się pomiędzy nimi przełączać, dlatego nagły brak paska rzucił mi się w oczy.

stwórz skrót klawiszowy do przełączania :smiley:

Skrótu nie da się zdefiniować tak samo, jak nie da się włączyć paska języka, jeśli nie ma procesu cftmon. To znaczy, obie rzeczy można kazać zrobić w Panelu kontrolnym, ale żadna nie zostanie wykonana.

http://64os.info/tips/troubleshooting-d … r-taskbar/

:slight_smile:

Świetnie, dokładnie o to mi chodziło, dziękuję! :slight_smile: