Znikł pasek języka

(Draco) #1

Witam ponownie. Drugi problem z moim windowsem (Windows 7 Home Premium, 32-bit, SP1). Znikł mi z paska zadań pasek języka. Panel sterowania -> Region i język -> Zmień klawiatury -> Pasek języka ma zaznaczone "Dokowany na pasku zadań", ale na pasku zadań pasek języka się nie pojawia. W menu "Paski narzędzi" (prawy klik na pasku zadań) też nie ma takiej opcji do zaznaczenia. Wygóglałem, że można przywrócić pasek języka przez wpisanie ctfmon w menu Start. I faktycznie, po tym zabiegu pasek się pojawia, ale tylko do restartu. Po restarcie windows paska znowu nie ma. Jak spowodować, żeby znowu się pojawiał automatycznie?

Dodam, że ta instalacja Windows 7 ma już prawie trzy lata i nigdy nie było z nią żadnych problemów, aż do tego tygodnia, kiedy to - przypuszczam - sam w tym namieszałem instalując "ulepszacz" do Windows (KingSoft PC Doctor konkretnie). Od tej chwili zaczęły się cyrki, z których nie wiem, jak się wyplątać. Dlatego proszę tu o konsultację.

Znikający przycisk języka na pasku zadań
(FadeMind) #2

Jeżeli masz domyślne ustawienia przywracania systemu, to cofnij ustawienia do daty przed instalacją programu, który narobił problemów.

(Draco) #3

To było pierwsze, co zrobiłem (po usunięciu tego programu). Jak się można domyślić, problem pozostał, dlatego tu głowę zawracam.

(Artz) #4

Może spróbuj wprowadzić do rejestru jak poniżej:

Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID{540D8A8B-1C3F-4E32-8132-530F6A502090}]

@="Language bar"

"MenuTextPUI"="@%SystemRoot%\System32\msutb.dll,-325"

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID{540D8A8B-1C3F-4E32-8132-530F6A502090}\Implemented Categories]

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID{540D8A8B-1C3F-4E32-8132-530F6A502090}\Implemented Categories{00021492-0000-0000-C000-000000000046}]

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID{540D8A8B-1C3F-4E32-8132-530F6A502090}\InProcServer32]

@="C:\WINDOWS\System3utb.dll"

"ThreadingModel"="Apartment"

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

"NoSaveSettings"=dword:00000000

(Draco) #5

U mnie różni się to głównie końcową liczbą, jest -328. Czy to robi jakąś różnicę? Rejestr do dla mnie chińszczyzna.

Sekcji "Implemented Categories" u mnie nie ma i nie wiem, jak ją dodać. Regedit mówi, że "Nie można utworzyć wartości, błąd przy zapisywaniu w rejestrze". Nie mam uprawnień?

To jest, tyle że zamiast "C:\WINDOWS\" ma "%SystemRoot%\" (co, jak zgaduję, na jedno wychodzi).

Tu jak wyżej, nie wiem jak zmienić wartość (jest "domyślna" - czyli może nie ruszać?).

(deFco247) #6

A tak w ogóle to proces ctfmon.exe jest widoczny w Menadżerze zadań jako uruchomiony, gdy jego paska nie widać?

Jeśli nie, to on z jakiegoś powodu nie uruchamia się razem z systemem i należy spróbować go ręcznie dodać do autostartu np. poprzez skrypt rejestru:

(Artz) #7

Wklej wszystko w notatnik, zapisz jako xyz.reg następnie uruchom plik.

(Draco) #8

Nie, tego procesu nie ma na liście menedżera zadań, kiedy jego paska nie widać. I rada kolegi deFco247 pomaga, po dodaniu powyższej wartości do wskazanego miejsca rejestru pasek języka pojawia się automatycznie. Dziękuję :slight_smile:

Jeszcze tylko takie pytanie:

Jakieś pomysły, jaki jest konkretnie ten "jakiś" powód? To znaczy, co zostało zmienione i gdzie, że ctfmon przestał startować? Innymi słowy, w którym miejscu na czysto zainstalowane Windows 7 mają informację, że ten proces trzeba odpalić?

(Leon$) #9

w pomocy Windows pisze

może tu leży przyczyna

:slight_smile:

(Draco) #10

Nie, mam zainstalowane dwie różne klawiatury dla dwóch różnych języków, i potrzebuję się pomiędzy nimi przełączać, dlatego nagły brak paska rzucił mi się w oczy.

(pawcio1212) #11

stwórz skrót klawiszowy do przełączania :smiley:

(Draco) #12

Skrótu nie da się zdefiniować tak samo, jak nie da się włączyć paska języka, jeśli nie ma procesu cftmon. To znaczy, obie rzeczy można kazać zrobić w Panelu kontrolnym, ale żadna nie zostanie wykonana.

(Leon$) #13

http://64os.info/tips/troubleshooting-d ... r-taskbar/

:slight_smile:

(Draco) #14

Świetnie, dokładnie o to mi chodziło, dziękuję! :slight_smile: