Znikła możliwość odblokowywania odciskiem palca

Cześć, mam problem z telefonem Lenovo P2, wszysstko niby okej, ale telefon nagle się wyłączył. Wyjąłem kartę i jeszcze raz włożyłem, uruchomił się, ale zaraz wyłączył, powtarzałem tą czynność, aż działa, ale mam problem. Nie mogę odblokowywać telefonu za pomocą odcisku palca, po prostu nie działa od tak, choć nic nie było zmieniane. Wchodzę w zabezpieczenia a tam nagle znikła opcja jakkolwiek powiązana z odciskiem palca, nie mogę ustawić, usunąć ani nic. Resetowałem ustawienia. Pomocy, nie wiem co mam robić, złośliwość rzeczy martwych :confused:

Niestety, nie mam w trybie awaryjnym wciąż tej opcji :confused:

Kilka pomysłów na AndroidCentral

Miałam toto na LG. Pomogło wejście w tzw. tryb kontrolny sprzętu i potem restart z niego do normalnego trybu pracy.
U mnie jest tak… wyłączam fonik, przytrzymuję power+vol up+vol down jakieś 10s. Ale nie dłużej.
To włącza mi HWC… chwilkę trzymam w nim fonika. Potem wciskam power i urządzenie się restartuje. Po tym czytnik zaczyna normalnie działać, a opcje zabezpieczeń są znów w całości, jak były wcześniej :wink:
Wyczaj sobie gdzieś w sieci, jak to jest u Ciebie z tą kombinacją klawiszy, bo może się różnić.

HWC ? W Sensie tryb awaryjny ?

Bo to była tak naprawdę kiepska funkcjonalność, którą w łatwy sposób można było obejść.

Znaczy znając pin czy robiąc odlew palca z odciskiem bo nie sprawdza temperatury / tętna.


Chyba że na YouTube jest jakiś poradnik że po kilku próbach głupieje system.

HWC to nie awaryjny, a tryb diagnostyczny sprzętu. Z angielska zwany "hardware control mode. Są one do siebie nieco podobne w zależności od urządzenia. Tyle, że w diagnostyce nie można aż tyle namieszać, jak w awaryjnym :wink: