Znikła Opera z profilu z ograniczeniami

Mam na kompie dwa profile administratorski do działań na komputerze i z ograniczonym dostępem do chodzenia po internecie.

Przeprowadziłem ostatnio aktualizacje Opery i po restarcie komputera nie była ona dostepna na profilu z ograniczeniami.

Proszę o pomoc jak udostępnić Operę profilowi z ograniczeniami

Złączono Posta : 22.09.2006 (Pią) 17:01

szukam i szukam w histori forum i nie umiem znaleźć nic o nadawaniu uprawnień dostępu do określonych programów w WinPRO.

Prosze o jakiś link

A konkretniej :?:

*Zaczynam dostrzegac że niepokojące mnie “zniknięcie” Opery z profilu z ograniczeniami wynika prawdopodobnie z dodatkowej strefy zabezpieczeń która zmienia ustawienia Windows aby skrót Opery w START był niekofigurowalny. Komputer został “przymuszony” do usuniecia skrótów poniewarz uznał ten element systemu za podatny na atak :slight_smile: Zmiany nie dotyczą folderu Program Files.Tam jest wszystko tak jak wcześniej.

Godzinę temu otwierając link otwrzyłem przeglądarke Opera , której skrótu wcześniej nie umiałem i teraz nie umiem znaleźć; w tym profilu ograniczonym; w menu START.

:lol:

Teraz ma Radość

Ile w mej tezie prawdy przyjacielu programisto? :shock:

zero? :lol:

*Obszerne biblioteki Windows XP są dla mnie nie do skompilowania i niemożliwe do przeczytania- brak mi lektur - stąd te gafy powyżej

No dobra, a gdzie teza? I o co biega z podatnością na atak? :o

Koleś, zafiksowałeś?

Start --> Uruchom --> %systemdrive%\Program Files\Opera\Opera.exe --> OK

Jeżeli się włącza, to znaczy, że po prostu nie masz skrótu w menu Start. Podczas instalacji mógł zostać przeniesiony z profilu All Users na profil administratora, dlatego nie widać go na koncie z ograniczeniami :roll: