Znikło prawie 300 mb z pamięci telefona

Witam. Smartfon Sony xperia L, bez roota. Android 4.1.2.

 

W smartfonie mam pamięć: Pobrane, Pamięć wewn., Pamięć z SD, Pamięć RAM.

Ostatnio miałem w pobranych 345 mb wolnej pamięci, wczoraj gdy korzystałem z internetu przez wi-fi (sprawdzałem wyniki meczów LM) pojawił mi się komunikat, że Kończy się miejsce w pamięci, niektóre funkcje systemu mogą nie działać. Mam obecnie wolne 84 mb :/. Tydzień temu miałem 345 mb wolnej pamięci, przez ten czas grałem w 2-3 gry, przeglądałem internet i robiłem zdjęcia. 

Miałem na smartfonie eksplorator plików, nie widzi pamięci pobrane, wszystko co mogłem usunąć (kopie zdjęć - plik thumbnails) zwiększyło pamięć w pamięci wewn. 

Teraz nie mogę nic pobrać ze sklepu, bo mam za mało wolnego miejsca (muszę mieć ok 200 mb  wolnego miejsca by móc coś pobrać).

 

PS: Smartfon mam 4 lata, to już trzeci taki przypadek, wtedy musiałem przywrócić do ustawień fabrycznych :frowning:

pewnie pobrało aktualizację sklepu albo innych usług google.  

Najlepszym rozwiązaniem jest ROOT i link2sd, wtedy wyczyścisz co trzeba.

Trochę się obawiam roota. Po zrootowaniu jest możliwość powrócenia do ustawień fabrycznych?

Użyj tego co jakiś czas, a nie będziesz musiał przywracać fabrycznych ustawień.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.piriform.ccleaner&hl=pl

Dobrze się sprawuje z telefonami przy małej ilości pamięci wewnętrznej np 8GB

 

Mam na smartfonie CM Lite, nie czyściłem nim przez jakiś czas. To może być powód zapełnienia się pamięci? Czy ta pamięć nie czyszczona przez kilka dni, stała się nie do wyczyszczenia (nieodwracalnie).

Jak napisałem wcześniej, problemem jest 8GB pamięci wewnętrznej, którą bardzo szybko można zapchać. Kilka aplikacji zainstalowanych na telefonie i wywala problem nawet z aktualizacją, bo nie ma na to miejsca. Oczywiście żelazna zasada - zdjęcia i filmy na kartę SD. Można część aplikacji (fragmentami) można przenieść na SD, ale to pomaga symbolicznie (choć zawsze kilka MB urwie).

 

Odinstalowałem 2 aplikację i zainstalowałem Ccleaner, nic nie pomógł. Zdjęcia i filmy mam na SD. 

Problem nie jest w tym, że jest mało pamięci, a w tym, że nie pobierając nic znikło prawie 300 mb pamięci. Żadna aplikacja nie przybrała na wielkości. 

Dalej twierdzę, że masz mało miejsca przez aplikacje. To co pokazuje system nijak ma się do tego co siedzi w pamięci wewnętrznej. Właśnie tu leży problem, że jakaś aplikacja rozrosła się poprzez jej update, a ty nie otrzymujesz o tym informacji, bo nie masz do tego uprawnień.

Ok.

Znalazłem taką stronę: http://talk.sonymobile.com/t5/Android-development/GUIDE-How-to-Root-Xperia-Smartphones-2013-and-2014-Xperias/td-p/827375

Pobrałem TowelRoot na smartfon i wykonałem czynności jakie tam są. I nic, niby coś się udało, ale wszystko jest po staremu (nie mam dostępu, itp). To nie jest program do rootowania?

Ok, smartfon zrootowałem. 

 

NIE PONOSZĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA EWENTUALNE USZKODZENIE TELEFONU! WSZYSTKO ROBICIE NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

 

Znalazłem przyczynę zniknięcia tych 300 mb. Dałem aplikacji menedżer plików uprawnienia roota. Zajrzałem w pliki systemowe i tam był ten plik o pojemności prawie 300 mb. Ścieżka: ROOT FOLDER / Data / Core - tam były 3 pliki o wielkości każdy prawie 300 mb! Po usunięciu w sumie uzyskałem 600 mb (dobre i to)  :)