Znikły 2 partycje, jak je odzyskać?

Witam, dziś dopadł mnie bardzo poważny problem ponieważ znikła mi partycja. Kolega powiedział żeby ściągnąć TestDisk i przez pomyłkę zapisałem nowy MBR. Teraz znikły obydwie (czyli wszystkie z całego dysku). Mam dwa fizyczne dyski. Proszę pomóżcie mi odzyskać stracone partycje i dane. Easy Recover ich nie widzi. W zarządzaniu dyskami dysk widnieje a cała przestrzeń jako nie przydzielona.

Za pomoc z góry dziękuje i pozdrawiam.

Proszę, tutaj screen: (wykonany tradycyjnie-może być?) KLIK

Edit: poprawione.

Pobrałem program ze strony http://www.dmde.pl/ . Uruchomiłem program jako administrator i wybrałem dysk z którym mam problem. Otrzymałem taki komunikat:

69c813edc11ed145m.jpg

Mam Windows 7 ale przywracanie wygląda pewnie podobnie?

Przywracanie nie pomogło. Nic się nie zmieniło. Niestety.

Masz uszkodzoną tablice partycji. Spróbuj użyć programu GetDataBack lub PC Inspector File Recovery ,odzyskaj(jak się uda) co się da…

http://pl.wikipedia.org/wiki/Master_Boo … aprawa_MBR

Lub uruchom komputer z płytki instalacyjnej i wybierz opcję naprawiania komputera.

Hej,

A nie możesz użyć TestDisk’u jeszcze raz? Czy próbowałeś i po zapisaniu nowego MBR’a już nie widział poprzedniego układu partycji?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Po zapisaniu nowego MBR’a nic się nie zmienia, zostaje pusta nie przydzielona przestrzeń ale spróbuje jeszcze raz. Jedno małe pytanie czy przez takie zabiegi mógł się uszkodzić dysk, tzn powstać bad sectory?

Edit. Źle przeczytałem, gdy uszkodzona była tylko jedna partycja i zapisałem nowy MBR wtedy powstała nie przydzielona przestrzeń.

Edit2. Z ciekawości spróbowałem zrobić test dysku, wcześniej hd tune mi się zawieszał gdy wybierałem ten dysk. Wynik domyślam się że jest tragiczny i nic się nie da z tym zrobić ? Dziwna sprawa bo dysk chodził bez zarzutu wcześniej. :frowning:

Dysk do wyrzucenia?

c62774c758768fbam.jpg

Hej,

Ale nie masz zapisywać nowego MBR’a. Chodzi o uruchomienie testowania, a później o przywrócenie tych właśnie znalezionych ustawień. Instrukcję do Test Disk’u znajdziesz tutaj i tutaj.

Nie, bad sector to uszkodzenie fizyczne sprzętu i nie może powstać poprzez błędne operacje dyskowe. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam, partycji nie odzyskałem, lecz część danych tak. Problem mam teraz inny, otóż nie wiem czy w ogóle mogę używać tego dysku? Tzn móc to mogę ale czy jest sens?

Załączam screeny z HD Tune i Data Lifeguard Diagnostic for Windows oraz z programu Ashampoo HDD Control 2.

Za pomoc z góry dziękuje i pozdrawiam.

Hej,

Niestety należy szykować się na zakup nowego dysku twardego. Kondycja obecnego jest dość kiepska i jeszcze kilka Bad Sektorów, by system oraz BIOS zaczął komunikować o uszkodzeniu dysku twardego i konieczności jego wymiany. Jeśli dysk jest jeszcze na gwarancji, to jak najbardziej oddać go - w końcu ten rodzaj parametru jest parametrem gwarancyjnym.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dysk ten był wymontowany z uszkodzonego laptopa i służył mi jako dysk przenośny. Dziękuje za udzieloną mi pomoc i pozdrawiam.

Hej,

Zatem pewnie długo już nie posłuży. Aczkolwiek jest pewne prawdopodobieństwo, że to nie dysk, a kontroler USB jest uszkodzony. Bo zapewne łączysz dysk poprzez obudowę z kontrolerem USB, tak? Masz może możliwość podłączenia dysku do innej obudowy?

Drobiazg. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus