Znikły mi ikonki plików tekstowych (*.txt)

Witam

Zauważyłem przed chwilą że wszytkie pliki otwierane przez notatnik mają “znaczki windowsa” tak gdyby żaden program nie miał ich przypisanych.

Po kliknięciu na taką plik otwiera się w notatniki tak jak powinien… Myślałem że ponowne przypisanie ich do notatnika pomoże ale nie :?

Może mi ktoś pomóc?

wchodzi w “mój komputer” następnie “narzędzia”–>opcje folderów–>typy plików–> odnajdujesz na liście rozszerzeń interesujące ciebie rozszerzenie nastęnie wybierasz zmień i wybierasz odpowiednią ikonkę

Złączono Posta : 02.12.2006 (Sob) 21:32

wchodzi w “mój komputer” następnie “narzędzia”–>opcje folderów–>typy plików–> odnajdujesz na liście rozszerzeń interesujące ciebie rozszerzenie nastęnie wybierasz zmień i wybierasz odpowiednią ikonkę.

Albo też, na wybranym pliku klikasz ppm otwórz przy pomocy i zaznacz opcję zawsze otwieraj przy pomocy … i wybiorasz sobie z listy

kliknij prawy>właściwości>zmień ikonę…>i wybierz może wtedy będzie działało…

:slight_smile:

nie działa, w typ plików jest OK tzn. symbol notatnika, ale w sytemie się nie zmieniło :confused: :evil:

pomaga cierpliwość - miałem podobny problem, pewnego dnia

zniknęły ikonki txt, zamiast nich ikonki systemowe itd; żadne

dłubania w opcjach folderów nic nie dawały, a po kilku dniach

ni z tego ni z owego pojawiły się na nowo; miej nadzieję, że u ciebie

nie potrwa to dłużej(myślę, że to problem z rejestrem)

Złączono Posta : 04.12.2006 (Pon) 10:24

zupełnie zapomniałem, że w narzędziu do konfiguracji windowsa

Tweak UI jest zakładka repair z opcją rebuild icons - przywraca

domyślny cache ikon; jeśli to nie pomoże możesz spróbować w rejestrze:

HKEY_CLASSES_ROOT.txt\shell - kliknij na shell, nowy i utwórz podklucz

DefaultIcon, następnie na utworzony podklucz , nowy, wartość ciągu, potem z prawej strony nowa wartość, wybierz modyfikuj

i wpisz nazwa Standard, dane wartości C:\Windows\notepad.exe,1 -

ten sposób to właściwie zaadoptowany z tworzenia innych kluczy, nigdy

go nie próbowałem(nie było potrzeby), ale jeśli nawet zawiedzie to na pewno nie rozwali ci systemu, a zawsze możesz po prostu klucz usunąć