Znikly mi partycje

:frowning: czlowieki robilem test pamieci programem…memtest …i bylem juz na 7…musialem przerwac proces …zwrocilem uwage ze nie ma bledow …sypnal mi system wczesniej…chcialem na nowo zrobic instalke …patrze i nie wierze znikly mi partycje z dysku gdzie mialem system …najgorsze ze byly tam prace córki …narazie sie siedze cicho…nie odzywam sie pomocy jak sobie z tym problemem poradzic…a ja som zeleny :x …moze ktos poprowadzi mnie krok po kroku …jutro juz jak ona zobaczy masakra…pomocy

espaniol ,

spokojnie i bez pośpiechu, bo można zaszkodzić i zniszczyć pliki.

Po pierwsze musisz podać więcej informacji:

  1. jaki dysk twardy - rozmiar;

  2. układ partycji - ich rozmiary, na której był system, a na której reszta;

  3. jak był wykonywany memtest - livecd? - czy były jakieś błędy przy próbie zakończenia testu?

  4. jakie błędy wyskakują przy próbie uruchomienia komputera? - do którego momentu bootuje się system?

Opisz to dokładnie, po kolei i czytelnie.

Wątpię abyś usunął partycje wykonują / przerywając ten test. Ale nigdy nic nie wiadomo…

Możesz spróbować jakiegoś Linux live-cd (Ubuntu)i przegrać ważne pliki z dysku na pendrive. Oczywiście jeśli masz jeszcze partycje :expressionless:

Pobierz Ubuntu, w postaci ISO. Plik ten wypal na CD, używając np. Nero (wypal obraz na płytę CD). Uruchom komputer, ale tak, aby startował z CD/DVD a nie z dysku twardego.

Ewentualnie skorzystaj z tego:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … ueCd+1.0.1

Ale poczekaj, może ktoś jeszcze coś Tobie poradzi.

R.

:frowning: dysk to 160 gb Caviar ,partycje byly w ntfs,system na mial 28 gb.test live cd…bledow nie bylo…partycji bylo 3 pozdrowka :o

espaniol ,

ale jak wygląda start komputera?

Jakieś błędy, komunikaty, cokolwiek?

espaniol , ja rozumiem, że jesteś w lekkiej panice. Przestrzegaj mimo to proszę zasad pisania na forum. Proszę pisać zrozumiale, używając języka polskiego. Zwiększysz swoje szanse.

rafi84tek …obecie zainstalowalem na 2 dysku i dzialam…a caviar jest obenie odpiety…wczoraj zainstalowalem system i tam jeszcze cos…ale do rzeczy rano start i komunikat ze brak pliku z config wcisnij przycisk chyba R …chodzilo chyba konsole odzyskiwania…i juz sie dalej nie bawilem tylko przyszlo mi do glowy ze moze cos dziac sie z pamiecia…i dlatego ten ten test …aha ale jeszcze przed ukazal mi sie niebieski ekran…ale jak to odzyskac bezpiecznie oto jest problem :o

espaniol ,

skoro masz 2gi dysk to spoko. Masz na nim zainstalowany pewnie XP. To dobrze.

Będziesz musiał podpiąć Caviara, ale z pewnymi zmianami:

  • musisz ustawić zworki tak, aby dysk nie był jako dysk główny (primary / master), ale jako secondary albo slave

  • tu masz opis zworek (a dokładny opis zworek do Caviara będziesz miał na etykiecie na dysku):

http://forum.programosy.pl/jak-sie-usta … 32168.html

http://forum.purepc.pl/Dyski-twarde-cdr … &p=1961963

Wtedy uruchomisz komputer i XP ale z tego drugiego dysku (nie Caviar), a na 1wszy dysk będziesz mógł wejść tak jak dotychczas.

Chyba że rzeczywiście partycje zniknęły…

Tu masz dokładny opis zworek z serwera WD:

http://www.wdc.com/en/library/eide/2579-001037.pdf

rafi84tek…nie mam partycjii…znikly…i w tym problem :x

espaniol ,

ale jesteś na 100% pewny?

  • podłączyłeś Caviara i uruchomiłeś Windows (z tego 2giego dysku) albo Ubuntu?

Czy XP widzi w ogóle ten dysk, a Menedżer urządzeń?

:frowning: przy starcie widzi tzn pod DOS ,ale pod xp kaplica…nici …niestety…tylko 2 :expressionless:

espaniol ,

nie wiem.

A czy po podłączeniu Caviara (przy obecności 2giego dysku) zmieniłeś ustawienia jego zworek?

Jeżeli Ubuntu nie będzie widział tego dysku i jego zawartości to raczej cienko.

Ale skoro BIOS widzi dysk a Windows nie, to może oznaczać że dysk jest uszkodzony fizycznie.

Może ktoś jeszcze coś poradzi, bo za bardzo nie wiem co może być nie tak…

R.

rafi84tek :frowning: no i niestety i tak bywa…dziekuje za dobre checi…pozdrawiam …ale moze znajdzie dobra czlowieka i pomoze,cos podpowie plisu :o

Post 2

:slight_smile: aha pod easy recovery wystepuje on jako nieokreslony…moze jak ustawic go w opcjach zawansowanych? :expressionless:

Post 3

:slight_smile: i co koledzy …czy musze zalozyc na nowo partycje zeby moc cokolwiek dzialac dalej…bo pod easyrecovery jest widoczny ale nic nie moge zrobic,bo nie sa widoczne partycje…boje sie ruszac zeby nie potracic danych…chyba ze jest inny programik …prosze o podpowiedzi pozdrawiam :expressionless:

espaniol ,

mogę tylko Tobie radzić abyś niczego pochopnie nie robił.

Programu EasyRecovery (pewnie ten: http://www.easyrecovery.pl/) nie znam.

Poczekaj, może ktoś jeszcze się odezwie w tej sprawie.

Nie radzę zakładać partycji na nowo, bo to spowoduje nadpisanie danych na dysku. Najlepiej nie rób nic z tym dyskiem dopóki ktoś Ci czegoś nie poradzi. Błędne decyzje mogą doprowadzić do skasowania danych z dysku.

R.

espaniol , był to bluescreen (niebieskie tło, biały tekst)??

Jesli tak, to podaj kod błędu (zaczyna się od STOP) i plik, jeśli takowy jest podany.

espaniol , Nie pisz posta pod postem.

Jeżeli chcesz coś dopisać do swojego posta skorzystaj z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif