Zniknął folder MojeObrazy przez instalację WinZip

Witajcie, piszę tu bo to moja ostatnia deska ratunku, rozmawiałam już z kolegami i przegrzebałam pół internetu.

Sprawa wygląda tak:

1.Dostałam od znajomej zdjęcia na maila.

  1. Kliknęłam zapisz (były zapisane jako plik archiwum)

  2. Zainstalowałam WinZip co by je rozpakować.

  3. W WinZip kliknęłam rozpakuj - wybrałam folder do zapisu Moje Obrazy. Zapisalo sie.

  4. Weszłam w moje obrazy, kliknęłam w folder z fotkami, wyskoczyło okienko

‘’ do you want to remove files…" coś w tym stylu, ja przyzwyczajona do WinRar - myslalam ze chodzilo o to, czy chce skasować plik zapakowany fotki.rar , bo po co mi on, skoro mam już folder z fotkami w MoichObrazach, wiec kliknęłam YES.

  1. Nagle zamknęło się okno Moje Obrazy i od tej pory go nie ma.

Cały folder zniknął.

Czy to normalne ze program dzieki ktoremu zapisałam sobie pliki na dyskuw folderze pyta mnie czy mam ochote to wszystko skasować? Do głowy mi nie przyszło że taka durnota może być możliwa.

Bardzo bym prosiła o nie ciśnięcie mi od blondynek itp.

Sciągnęłam Ashampoo do odzyskiwania plików, nie działa. Wynalazlo jedynie 300 plików systemowych związanych z przeglądarkami.

Sciągnęłam Strong Recovery - nie podziałało.

Odzyskiwanie systemu chyba tez niewiele da, bo rowniez odzyska pliki systemowe a nie osobiste.

Ma ktoś z was jakiś pomysł? Proszę o pomoc, bo w Moich Obrazach miałam wszystkie swoje projekty, rysunki, pamiątki, szkoda mi to stracić w tak głupi sposób. :cry:

Witaj :slight_smile:

jeśli chcesz odzyskać te usunięte pliki to może zobacz tym czy da rade

http://www.dobreprogramy.pl/Recuva,Prog … 13044.html

Sprawdzałaś czy brakujących plików nie ma po prostu w koszu? Chyba że skasowałaś je z jego pominięciem.

Podaj jaki masz system? Jeśli Vista bądź 7 można też spróbować odzyskać pliki wykorzystując Shadow Copy:

http://www.dobreprogramy.pl/Funkcja-Pop … 11276.html

Pierwsze co zrobiłam, to sprawdziłam kosz. Był pusty, od kilku dni.

Te programy z tego, co czytałam odzyskują pliki systemowe, a nie zdjecia czy dokumenty.

XP Proffesional , SP2 chyba

Więc spróbuj skorzystać z programu wyżej wymienionego (Recuva). Ważne aby na dysku/ partycji z której “zginął” folder nie zapisywać innych danych.