Zniknął folder Windows/problem z hal.dll

Witam.

Mam dwa Windowsy XP, jeden zainstalowany na C:, drugi na D:. Tego pierwszego używam ja, drugiego rodzice.

Sprawa wygląda tak, że grałem, gdy nagle komputer mi się zawiesił. Nie można było ruszać kursorem, nie działał num lock to zresetowałem. Wywaliło mi błąd, mówiący że hal.dll jest uszkodzony, lub usunięty. Miałem już ten błąd wielokrotnie, więc przeszedłem do konsoli, wpisałem “bootcfg /rebuild”, ale komputer nie wykrył mi Windowsa “C”. Spróbowałem więc kopiowania 5 “dll’ów” (system, software, sam, security, deefault), które nieraz pomaga. Niestety wyskoczyła odmowa dostępu. Zdziwiony (takiego czegoś jeszcze nie miałem) wszedłem na drugi windows, sprawdziłem dysk C:, a na nim brakuje folderu “Windows”. W ustawieniach folderów zaznaczyłem nawet pokazywanie folderów ukrytych oraz plików systemowych, ale folder mi się nie wyświetlił. Utworzenie nowego folderu o nazwie “windows” kończy się niepowodzeniem, bo folder o takiej nazwie już istnieje.

Jeśli ktoś ma pomysł jak problem rozwiązać, lub jest pewien, że nic poza reinstalacja windowsa nie pomoże to proszę o posta. Z góry dziękuję za pomoc.

PS: nie mam żadnego antywirusa, który mógłby zablokować mi ten folder.

c:\Windows <---- takie coś wpisz w pasku adresu

No tak, tego oczywiście też próbowałem, ale wyskakuje odmowa dostępu.

Dodane 13.07.2009 (Pn) 10:09

Uruchomiłem sprawdzanie dysku, które usunęło mi na dobre folder windows i kilka innych ciekawych rzeczy. Teraz szykuję się do formatu.

Temat można zamknąć.