Zniknął z monitora bad pixel

Witam!

Ostatnio odpaliłem kompa i patrze a tam bad pixel po lewej :expressionless: biorę się za czytanie gwarancji monitora na ile bad pixeli przyjmują i nagle prąd siadł…

Ale włączyłem prąd i siadam na kompa. Odpalam monitor i… nie ma bad pixela :o nie wiem co się stało ale mam pytania:

  1. Czy bad pixel wróci (nie żebym się stęsknił :stuck_out_tongue: )

  2. W gwarancji nie pisze nic o bad pixelach i ile musi ich być żeby przyjeli? (monitor od philipsa kupiony w makro)

  3. Poza tematem ale o monitorze… Jak go włączam słyszę dziwny dźwięk “prądu” lub gdy zmieniam rozdziałkę (np. odpalając HL1) tyle że teraz lubi mu tak zostać i cały czas jest ten dźwięk (cichy ale denerwuje) i pomaga naciśnięcie w dół dolnej części obudowy monitora… o co chodzi?

  1. Aby nie wrócił, rozruszaj trochę ten obszar ekranu, podanymi tu sposobami na walkę z bad pikselami: http://www.pcworld.pl/news/121344_1.html

Na tej stronce Masz też odpowiedź na pytanie nr 2. Wszystko zależy od klasy monitora.

  1. Martwy pixel może wrócić, ale nie musi :stuck_out_tongue:

  2. Jeśli nie ma mowy o pikselach w gwarancji, to zwykle obowiązuje norma ISO 13406-2 dla klasy II.

Z tego co słyszałem to czasami badpixele znikają, jeżeli sie pojawią to czasem np,. pomaga delikatny “masaż” miejsca, w którym sie pojawią, czy wróci ciężko powiedzieć, z firm działających w polsce chyba tylko LG ma gwarancję na pojedyncze badpixy, reszta to tak od 3 do 5 z tym,że niektóre firmy dziwnie interpretują tresc gwarancji i pojęcie badpixela i sa problemy z wymianą ale jakby co trzeba walczyć :wink: