Zniknęła cała zawartość dysku twardego Samsung HD502 IJ

zostawiłem dzisiaj komputer włączony na kilka godzin z włączonym uTorrentem. po powrocie zastałem następującą sytuację : 1. komputer się zawiesił,2 coś w nim ciągle tykało, 3 pojawił się komunikat, iż nie powiodło się zapisanie pliku G:/#UT albo coś w tym stylu. Zrestartowałem komputer i okazuje się że nie mogę wejść na dysk G. Dysk systemowy i jego partycja działają normalnie. Kiedy wchodziłem we właściwości dysku G okazywało się ( po dłuuugiej chwili) że dysk ( 500 GB) ma 0 bajtów wolnego/ 0 bajtów zajętego. Kiedy próbuje wejść w zawartość dysku wyświetla mi się komunikat mówiący iż " Dysk w stacji dysków G jest niesformatowany. Czy chcesz go teraz sformatować? Tak/Nie". Dysk mam od co najmniej roku i do tej pory nie było z nim problemów ( Samsung HD502IJ) Czy naprawdę jedynym ratunkiem jest format? trochę bardzo byłoby mi szkoda tych wszystkich rzeczy które na nim mam …

Yarema1 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Wygląda to na poważnie uszkodzoną tablicę partycji.

Musiałbyś spróbować odzyskać dane którymś z tych programów.

spróbuj użyć programu TestDisk lub z konsoli odzyskiwania zalogować sie do utraconej partycji i dać fixmbr

Miałem kiedyś dokładnie to samo na Win XP.

Też ni z gruchy ni z pietruchy, po włączeniu rano kompa nie mogłem wejść na partycje z danymi i też jedyne co się wtedy pojawiało to ten komunikat o formacie.

Użyłem wtedy Easy Recoery, ale szczerze mówiąc, prawie w ogóle to nie pomogło. Reinstall systemu też nic nie dawał, w końcu zrobiłem format, tracąc wszystkie dane, dostając pinkolca…

Do dzisiaj nie wiem co to było i dlaczego tak się stało.