Zniknęła ikona w tray'u

Witam niedawno zniknęła mi z tray’a ikonka sieci, nie wiem jak ją nazwać, tzn. taka gdzie można było włączyć połączenie bezprzewodowe, lan, czy inne, gdzie można było wybrać resetuj połączenie itp. Mam system Vista, laptop Toshiba. Wstawiam zrzut ekranu z obecnymi ikonkami, oprócz tej ikonki z niebieską kulką była właśnie ta druga która zniknęła :frowning: jak można to przywrócić? na dodatek nie wiem jak dokładnie nazywała się ta ikonka :frowning: proszę o pomoc co mogę zrobić.

ikonyq.jpg

Może spróbuj poprostu włączyć połączenie sieci bezprzewodowej. Nie pamiętam dokładnie jak to było w Viście, ale chyba coś podobnie do tego:

I klikasz prawym przyciskiem myszy na “Połączenie sieci bezprzewodowej” i klikasz włącz. Jeżeli to nie pomoże to pisz dalej.

Pozdrawiam

mowa o dialerze?

Start >> uruchom >> msconfig >> zakładka uruchamianie i tam sprawdź czy czegoś nie odznaczyłeś

Nie mam w panelu sterowania “Sieć i Internet”. W tej ikonce co zniknęła były też do wyboru inne połączenia, nie tylko bezprzewodowe, dużo przydatnych rzeczy.

Sprawdziłam w zakładce uruchamiane, nie jest odznaczone.

Mam Vistę i żadnych dodatkowych ikon dotyczących sieci nie mam. Tylko tę “niebieską kulkę”. Więc przypuszczam, że to opcja Toshiby albo jakiegoś programu. Podaj więcej szczegółów dotyczących tej ikony, jakie przydatne rzeczy można było zrobić, może w ten sposób ktoś załapie o co chodzi :slight_smile:

Spróbuj właściwości na pasku > Obszary powiadomień Dostosuj i tam być może coś się przestawiło :slight_smile:

W obszarach powiadomień próbowałam niestety nic z tego.

Nie wiem może to ma związek z tym ale przy skanowaniu Avastem pod koniec pojawia się komunikat że nie można było przeskanować wszystkich plików, winstart.bat, Błąd: plik sieciowy w obecnej chwili niedostępny 42006.

Kilka dni temu skanowałam lapka różnymi programami do wykrywania syfów, i możliwe że usunęłam to co było odpowiedzialne za tą ikonę.

Zrestartuj kompa i zobacz czy możesz włączyć w obszarze powiadomień ? Powinno ci wskoczyć za którymś razem . Tez mam toshibe i również miewam takie problemy:)

Ikonka która zniknęła wyglądała tak: ikonp.jpg

W obszarze powiadomień mam zaznaczone Sieć i to się pojawia to jest ta ikonka z niebieską kulką.

To jest ikona jakiegoś programu zainstalowanego, ale nie tego od Windowsa :slight_smile: Ważne że działa.

Pozdrawiam

Myślałem ze ci znikła ikona sieci w obszarze nie dokładnie spojrzałem na zrzut . A ta ikona jest od toshiba configfree takiego programu diagnostycznego moim zdaniem zbytecznego . Zobacz czy przypadkiem nie masz go odhaczonego w autostarcie .znajdziesz ten program w : wszystkie programy-toshiba-siec