Zniknęła karta sieciowa

Witam.

Stała się tragedia. Wszystko było normalnie, odszedłem od laptopa, wyłączył się ekran, poruszyłem myszką, żeby się włączył i na ikonce od internetu pokazało, że dostęp jest ograniczony. Sprawdziłem podpięcie kabla do switcha lampeczka się paliła i na 2 laptopie podpiętym do tego switcha internet był, więc odpiąłem kabel od mojego laptopa. Nadal pokazywało, że połączenie jest ograniczone mimo, że nie było wpiętego kabla, więc pierwsze co wpadło mi do głowy to wejść w sieci i internet->połączenia sieciowe i wyłączyć a następnie włączyć urządzenie. wyłączyło się ale jak chciałem włączyć to chciało zrestartować komputer, po restarcie w ogóle jej nie wyświetla.

 

Laptop to lenovo G500s z win 8.1

 

W menedżerze urządzeń karta pojawia się jako ukryta, i pokazuje, że jest odłączona :frowning:

 

src1_png_300x300_q85.jpg

 

tutaj bez pokazywania ukrytych

 

src2_png_300x300_q85.jpg

 

w biosie zbytnio nic nie ma chyba bo w laptopach chyba jest jakiś okrojony ten bios :C

 

Proszę o pomoc jak się z tym uporać :frowning:

Jak jest możliwość to kliknij prawym i odinstaluj sterownik. Jak nie pomoże cofnij punktem przywracania system do momentu gdy karta działała. Raczej jest to problem systemu, niż samej karty.

 Cofnąłem system i nic karta się nie pojawiła :confused:

Bardzo możliwe, że “wypiął” się jeden z przewodów do modułu WiFi. 

Tu masz link do manuala - szczegóły odn. karty str. 44

http://download.lenovo.com/consumer/mobiles_pub/lenovo_g400sg405sg400stouchg500sg505sg500stouch_hmm.pdf

 

Ale… jeśli laptop na gwarancji to radzę serwis.