Zniknęła mi opcja Zamknij System i hibernacja O.o

Witam.

Ostatnio zainstalowałem Vista OS X 4 i potem zaczęły się problemy.

Pewnego ranku przy włączaniu systemu (był zahibernowany) ekran zaczął migotać. Pomyślałem, że to nic strasznego.

Pod koniec dnia wchodzę w menu start, klikam na tą strzałeczkę, patrzę a tu nie ma opcji Zamknij System, Uruchom ponownie i Hibernacja!

To niby nic strasznego ale wkurza bo żeby wyłączyć system muszę się wylogować i tylko wtedy mam opcję Zamknij system, Hibernacja, Uruchom ponownie.

Macie jakąś radę aby przywrócić te funkcje?

Czy trzeba reinstalować system? (w moim przypadku to format bo mam na partycji plik recovery który chyba formatuje dysk) :confused:

Albo odinstaluj Vista OSX 4, albo… opcji wyłączania systemu szukaj w innym miejscu :). Nie znam za bardzo OSX’a, ale jeżeli przemiana Visty w ten system jest dość radykalna, to pewnie przyciski zamykania itp systemu zostały przeniesione w inne miejsce. Albo na pasku menu u góry ekranu albo na tzw. launcherze u dołu. Coś jak na tym obrazku -> http://www.guidebookgallery.org/pics/gu … osx103.png

P.S. Jeżeli żadnego z tych elementów (launchera ani menu z jabłkiem) nie widzisz sprawdź i włącz je w opcjach Vista OSX 4.

Już odinstalowałem Vista OS X.

Z początku po zainstalowaniu te opcje były aktywne.

Tylko wczoraj coś się zaczęło psuć i zniknęły te opcje. Wtedy odinstalowałem ten program.

Jak kliknę w tą strzałkę to mam tylko Przełącz użytkownika, wyloguj, zablokuj.

Nie można tego jakoś przywrócić?

wiem co czujecie:) mam to samo hehe fakt ze to nic strasznego ale nie lubie zamykac kompa przez wciskanie alt+ctrl+del bo nie o to tu chodzi .Jezeli tak jak kolega pisze ze przyciski zostaly przeniesione gdzies indziej to fajnie by bylo gdyby podzieli sie tym jak je wtedy znalesc ? bo pisywanie "zamknij " w menu start nic nie daje.