Zniknęła mi partycja


(J2801296) #1

Cześć, przywracałem pendrive do ustawień fabrycznych programem Phison format & restore i podczas rozpoczęcia formatowania miałem otwarte okno "Mój komputer". Zauważyłem, że znikł mi dysk D od razu po wciśnięciu "restore". Myślałem, że po ukończeniu formatowania dysk wróci, ale tak się nie stało. Restartowałem kilka razy komputer i to też nic nie dało. Załączam screeny z Zarządzanie dyskami (komunikat wyskoczył, gdy próbowałem nadać dyskowi literkę) i diskpart:

345,13GB to mój dysk D.

XWCBRNo.png


(Longhorn2009) #2

Jeśli już bawisz się diskpartem to spróbuj z jego poziomu dodać literkę poleceniem assign letter= L. Wcześniej wybierz właściwą partycje, spróbuj polecenia select partition 3.


(J2801296) #3

Chyba nadal nic.


(Longhorn2009) #4

 Prawidłowo powinno być select volume, możesz jeszcze w ten sposób spróbować. 


(J2801296) #5

Diskpart chyba nie widzi volume z dyskiem D.


(zeus66) #6

Ten programik morze ci wykryje i pomoże AOMEI Partition Assistant Home Edition.


(J2801296) #7

W podanym przez ciebie programie moja partycja D jest widoczna, ale chyba jest ukryta(?), bo ma obok siebie gwiazdkę tak jak partycje recovery i jej stan to NONE. Próbowałem zmienić literkę, ale podczas zmieniania wyskakuje error. Oczywiście stosowałem się do porad, które wyskakują wraz z errorem i nic.


(SlawekB44) #8

Pobierz

http://dmde.com/download.html


(J2801296) #9

(hirem) #10

Zrobiła się sieczka z partycjami i woluminami. Co innego pokazują systemowe: zarządzanie dyskami i diskpart a AOEMI. Według AOEMI jest chyba, bo zasłania okno, trzy partycje logiczne a według systemowych dwie. Pierwsze co należy chyba zrobić o ile się da , to żeby partycja D która zniknęła, a według AOEMI jak piszesz zaznaczona jako ukryta. Odznaczyć jak się da, żeby nie widniała według programu jako ukryta. Bo chyba raczej np. nie zmienisz litery i inne działania jak partycja / wolumin jest ukryty, niewidoczny. Nie wiem czy nie będzie konieczne przeprowadzenie operacji z poza poziomu Windows. Czy AOMEI wersja którą masz można zrobic bootowalną płytkę czy pena z tym programem. Jeśli chodzi o DMDE, to nie jest prosty program dla początkujących. Więc ewentualnie czekaj na kolegę który go zaproponował, czy coś z działa z tym programem. Jest jeszcze program TestDisk, ale też trochę nie bardzo intuicyjny dla początkujących, więc trzeba się zapoznać. Bądź świadomy, że każde następne próby przywrócenia, zmiany w układzie partycji, mogą jeszcze bardziej namieszać.

 


(SlawekB44) #11

Zaznacz


(J2801296) #12

Dziękuje Slawek za pomoc, wszystko działa.