Zniknęła opcja "Operacje sieciowe Xbox"

Mam Windows 10 i zauważyłem niedawno, że w Ustawienia>Granie zniknęły „Operacje sieciowe Xbox”, które były z lewej strony ekranu. Jak to u Was wygląda ?
Macie tę opcję ? Albo wiecie jak przywrócić ?

ja mam ale nie używam bo nie gram

Moze update jakiś to wywalił.

Na to wygląda, bo instalowałem ostatnio na laptopie do pracy windows 10 , wersja sprzed kilku miesięcy i po zainstalowaniu jest widoczna ta funkcja. Po tym włączyłem aktualizacje i po tym znika. No trochę bez sensu to, bo było to przydatne. Pokazywało rodzaj NAT co ma znaczenie w wielu grach w trybie multiplayer.

Hmm, może zewnętrzny soft jest jakiśż…

Coś było że Microsoft odchudza 11, może przez pomyłkę zrobił to w 10.
Prawdopodobnie to ta aplikacja:

A jak nie to poszukaj w sklepie:

Wszystko to zrobiłem i nadal nie ma.

Przydałaby się angielska nazwa tej funkcji, to może szybciej wpadniemy kiedy wyleciała z kafelkowych ustawień i czy jest już znana metoda przywrócenia poza zabawą w zombie (blokada aktualizacji).

Zapewne tak to wygląda po angielsku:

https://cdn.movavi.io/default/0012/47/d22e37788bfd390747dc00a19758815599d522df.webp

Zlikwidowali. Podobno te funkcje są w aplikacji Xbox Console Companion.
Jednocześnie jak klikniesz na (podkreślenie)

To wyświetli ci się ta strona.

https://support.xbox.com/pl-PL/help/games-apps/game-setup-and-play/get-to-know-game-bar-on-windows-10

O wiecej nie pytaj bo w tych „zabawkach” nie „siedzę”.
Musisz sam pokombinować.

@Charon1 No, pobierz to sobie.

A po zmianie w adresie us na pl będzie to:
Pomocnik konsoli Xbox

One i tak podążają za językiem systemu…:

  • najpierw: aktywny język w systemie (może być z paczki)
  • potem: zainstalowany i nieaktywny język z paczki np. angielski, pomaga wymusić inny język dla chińskich apek jak wspierają np. angielski a nam w systemie bardziej odpowiada inny.
  • na końcu: deklarowany język z programu np. chiński z chińskich apek.

Tylko, że „Pomocnik konsoli Xbox” jest od dawna wyłączony:

i został zastąpiony aplikacją Xbox, która nie ma sprawdzenia funkcji sieciowych Xbox.

Nie mam pojęcia jakie funkcje miały „Operacje sieciowe Xbox” ale przeczytaj całosc artykułu z linku o Game Bar wraz z wstawionymi w nim odnośnikami.

W takim razie musisz poprosić o pomoc u samego źródła:
Microsoft Forum

Wpadłem oczywiście na te pomysł i po kilku godzinach wątek został usunięty. Założyłem drugi i wisi bez odpowiedzi.

A może ktoś zna jakiś program do sprawdzania typu NAT ?

Ponawiam pytanie… Ktoś może słyszał o jakimś prostym programie, który sprawdza typ NAT ? Jeśli nie to pozostaje mi zainstalować na pendrive, albo jakimś starym dysku SSD starą wersję Win10, gdzie jeszcze jest obecna opcja „Operacje sieciowe Xbox”…