Zniknęła partycja D, problem ze startem systemu Win7

Witam wszystkich

Kilka dni temu laptopie rozpoczęły się problemy z win 7 przy starcie po kilku sekundach od pojawienia się pulpitu wszystko staje komputer przestaje reagować tylko kursor sie porusza aż do czasu gdy sie nim spróbuje klikną na jakiś element interfejsu wtedy i on zamiera bez reakcji.

Tryb awaryjna działa - i w nim były podjęte próby naprawy standardowo skanowanie Norton 360 a potem jeszcze Malwarebytes. Przy próbie przywrócenia systemu występuje błąd. I jeszcze kilka rzeczy bylo robione ale bez skutecznie w każdym razie z braku pomysłu poleciłem użyć narzędzia do naprawy systemu znajdujące sie na DVD z systemem. Właściciel komputera spróbował naprawić system nie udało sie ale pojawił sie kolejny problem po tej operacji - zniknęła jedna partycja tzw. D: - prawdopodobnie nie zniknęła tylko system widzi pusta przestrzeń zamiast partycji logicznej - próby odzyskania jej wszelakimi programami nie powiodły się…

I moje pytanie brzmi jak odzyskać D: ? oraz ew. jak naprawić system ale zawsze można potem zrobić format także priorytet to odzyskać partycję bo kończą mi się pomysły już.

Dzięki i pozdrawiam :slight_smile:

LIWT

A może linux odpalony z pendriva / płytki pomoże zobaczyc dane z partycji ?

Witam dzięki za odpowiedź

Też nad tym myślałem ale wygląda na to jakby ta partycja została usunięta z dysku tylko została pusta nie zagospodarowana przestrzeń dokładnie tak jak tworzy sie nowe partycje za pomocą np. gparted. Gdyby istniała a była tylko niewidoczna dla systemu to myślę że linux by pomógł ale może też to przetestuję bo obecnie walczę z TestDiskiem ale bez skutku. Pierwszy raz się spotykam z taką anomalią w narzędziu do naprawy systemu…:confused: