Znikneła partycja d:

Wiatm

Nieświadomie namieszałem sobie na dysku. Chciałem uaktywnić ukrytą partycje,

uruchomiłem partition magic(Hieren’s boot CD) wyskoczyło, że są jakieś błędy więc dałem napraw niestety program pokazywał, że jest dalej coś nie tak więc dałem sobie spokój. Uruchomiłem mój system ponownie (Windows Vista Home Premium SP1) a tu nie ma partycji D:.

Do tej pory próbowałem :

-Zarządzanie komputer a tam zarządzanie dyskami, partycja nie widnieje na liście woluminów, poniżej jest wolne miejsce (tam powinna być moja partycja) jednak nie mogę wykonać na niej żadnej operacji (Nie można ukończyć operacj, ponieważ widok konsoli Zarządzanie dyskami jest nieaktywny…)

-Program EASEUS Partition Master Home Edition widzi moją partycję można ją przeglądać jednak nie można przypożądkować literki(mounting volume failed!), funkcja check partytion nie pokazuje problemów. Dodam, że program uruchomiłem jako administrator

-CHKDSK - gdy uruchomie bez parametró pisze, że znaleziono błędy lecz jest to tryb tylko do odczytu. Gdy próbuje z parametrem /F pyta czy wolumin ma być sprawdzony przy następnym uruchomieniu komputera lecz tego nie robi (no chyba, że ten proces jest nie widoczny dla urzytkownika)

Nie chce więcej namieszać więc proszę o pomoc jak przywrócić tą partycję.

Pozdrawiam

Michał

Użyj programu TestDisk + Instrukcja, program pozwala na odzyskanie całej partycji, ewentualnie w najgorszym wypadku na odzyskanie danych z uszkodzonej partycji.

dzieki jutro sie pobawie dzic juz troche zmeczony jestem i nie chce gorzej namieszać :slight_smile: