Zniknęła Partycja po instalacji Ubuntu

Mam ogromny problem! Po instalacji Ubuntu i po włączeniu XP Pro zniknęła mi partycja !!

Złączono Posta : 09.03.2007 (Pią) 23:35

Kiedy próbuję uruchomić jakąś aplikację, kttóra znajduje się na dysku D ( tym 180GB, którego Windows nie wykrywa ,pisze mi:

schowek01zz7.th.jpg

tzn wg mnie

weż uruchom gparted z płyty botowalnej

/sudo su,gparted/-zrób porządek z partycjami

  • co do boot ini

u mnie powróciła opcja botowania i wyboru systemu po

instalacji windows na drugiej partycji

Zdefragmentowałem przez Windowsowski Defragmentator ten dysk D ( 180GB ), i dalej nic. Kiedy włączyłem Defragmentator widział ona jkby 2 partycje, ale przy partycji 180GB nie było litrery. była partycja C:\ i puste miejsce :/. Czy ktoś już miał podobny problem, albo wie co poradzić na ten ?? Głównie chodzi mi o te partycje…

skoro windows jej nie wykrywa, to znaczy, że podczas zmniejszania jej rozmiaru zrobiła się kaszana. a spod linuksa możesz odczytać dane zawarte na tej partycji?

Nie ma to jak zamotać się w instalatorze Ubu… ;p

Juź jest wszystko ok. Za pomocą Partition Magica nadałem poprostu literę partycji i już wszystko jest tak jak poprzednio… Może to dziwne, ale wydaje mi się, że powodem problemu był CHKDISK, który sprawdzał partycję…

adrian17 ,

Miałem to samo i nie treba bylo z PM tylko wystarczyło nadać partycji literę z pod windowsowego zarządzania dyskami.

START -> Uruchom -> diskmgmt.msc