Znikneła partycja po użyciu Partition MAgic 8


(Adam3lo) #1

Witam!

Mój Komputer przestał widzieć partycje D dysku twardego.

Najprawdopodobniej stało się to w wyniku użycia programu Partition magic 8 pod windowsem 7 64 bit. Nic nie zmieniałem na tym dysku tym programem - chciałem nim naprawić dysk zewnętrzny, a wyszło tak że 'wewnętrzny popsułem'.

w Zarządzanie Komputerem - zarządzanie dyskami widzi drugą partycje, ale bez litery. Litery nie można dodać ponieważ wyskakuje komunikat "Widok nieaktualny"

Acronis Disk Director 11 widzi normalnie drugą partycje jako dysk logiczny MBR i wszystkie partycje są w dobrej kondycji.

TestDisk mówi że can't read FAT boot sector i Invalid FAT boot sector.

Stwierdza też że dysk jest za mały jak na ilość danych.

9e18ac514b8e.jpg

Chciałby odzyskać tą partycje, najlepiej wraz z danymi.11111111111111

Mam w planach użycie Partition Table Doctor, po tym jak jeszcze raz w pełni przeskanuje TestDiskiem.

Co jeszcze mogę zrobić i jak ratować tą partycje?


(januszeker) #2

Witaj, może spróbuj przywracania systemu?


(Donpedro43) #3

Miałem podobny problem również namieszałem kiedyś tym programem który zmienił mi tablice partycji na dysku. :frowning: Próbowałem zainstalować Partition Magic i po zakończonej pomyślnie instalacji program wyświetlił komunikat iż należy zrestartować komputer. Co poczyniłem lecz komputera nie uruchomiłem już. :slight_smile:

Uruchomienie nie należało to do najprostszych, ale musiałem użyć Paragon Partition Manager i wtedy poszło i najlepiej mieć przygotowaną wersję na CD i zabootować z niej nie instalować :wink:

Pozdro :wink:


(Crow86) #4

Partition Magic nie jest już od wielu lat rozwijany, nie jest też do końca zgodny z Windows 7, dlatego też może powodować różne problemy. Jeśli dobrze pamiętam Paragon Partition Manager ma opcję odzyskiwania usuniętych partycji (nie jestem na 100% pewien, mogłem to widzieć w Paragon Hard Disk Manager). Ze swej strony mogę na przyszłość polecić GParted, uruchamiany z płyty bootowalnej/pendrive, jest to aplikacja linuxowa, ale bardzo prosta w użyciu i jeszcze mnie nie zawiodła.


(E4rd8hndlcwcsg20luq1) #5

:wink: Ostatnio miałem podobny problem, znikła mi partycja D nie wiadomo jak i czemu.Poszperałem w sieci i pobrałem EaseUS Partition Manager Personal http://www.partition-tool.com/personal.htm i nim właśnie odzyskałem tę partycję szybciutko.Więc z mojej strony polecam właśnie ten program.


(Adam3lo) #6

Bardzo dziękuje wszystkim za rady. Cały czas niestety walczę, ponieważ problem okazał się trochę cięższy chyba :slight_smile:

Jakby ktoś miał jeszcze jakiś dobry pomysł to chętnie przyjmę pomoc.


(Gryf00n) #7

np z bootującej Parted Magic Live CD użyj TestDisk

http://traxter-online.net/dystrybucja-parted-magic/

http://traxter-online.net/testdisk-phot ... ie-danych/

lub skorzystaj z Partition Wizard Bootable

http://www.partitionwizard.com/partitio ... le-cd.html