Zniknęło autoodtwarzanie

Po włożeniu płyty do napędu nie uruchamia się autoodtwarzanie. Zawsze działało, a dzisiaj wkładam do napędu płytę z grą i nic. Gdzie szukać przyczyny? Dziękuję!

http://www.pcworld.pl/news/107576.html

Rozwiązanie

Aby rozwiązać ten problem, wykonaj następujące kroki:

  1. Jeśli na komputerze nie jest zainstalowany program Easy CD Creator, przejdź do kroku 3. Jeśli na komputerze jest zainstalowany program Easy CD Creator, usuń go.

  2. Sprawdź, czy problem został rozwiązany. Jeżeli problem został rozwiązany, nie wykonuj pozostałych kroków. W przeciwnym wypadku przejdź do kroku 3.

  3. Upewnij się, czy funkcja autoodtwarzania jest włączona. W tym celu wykonaj następujące kroki:

Ostrzeżenie: Nieprawidłowe korzystanie z Edytora rejestru może stać się przyczyną poważnych problemów, które spowodują, że konieczna będzie ponowna instalacja systemu operacyjnego. Firma Microsoft nie może zagwarantować, że rozwiązanie problemów spowodowanych niepoprawnym użyciem Edytora rejestru będzie możliwe. Możesz używać Edytora rejestru na własną odpowiedzialność.

a. Kliknij przycisk Start, a następnie kliknij polecenie Uruchom.

b. Wpisz polecenie regedit, a następnie kliknij przycisk OK.

c. Zlokalizuj i kliknij następujący podklucz rejestru:

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\CDRom

d. Wykonaj jedną z następujących czynności:

• Jeśli wartość Autorun wynosi 1, przejdź do kroku 3-e.

• Jeśli wartość Autorun wynosi 0, kliknij prawym przyciskiem myszy wartość Autorun, a następnie kliknij polecenie Modyfikuj. W polu Dane wartości wpisz 1, a następnie kliknij przycisk OK.

e. Zlokalizuj i kliknij następujący podklucz:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

f. Sprawdź wartość w pozycji NoDriveTypeAutoRun. Wartość równa 0xb5 wyłącza funkcję autoodtwarzania w stacjach CD-ROM. Aby włączyć funkcję autoodtwarzania, kliknij prawym przyciskiem myszy wartość NoDriveTypeAutoRun, kliknij polecenie Modyfikuj, wpisz 91 w polu Dane wartości, wybierz opcję Szesnastkowy, a następnie kliknij przycisk OK.

g. Zamknij Edytor rejestru.

  1. Sprawdź, czy opcja Ogranicz dostęp do stacji CD-ROM tylko do użytkownika zalogowanego lokalnie nie jest włączona.

a. Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Uruchom, w polu Otwórz wpisz polecenie regedit, a następnie kliknij przycisk OK.

b. Zlokalizuj i kliknij następujący podklucz rejestru:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon

c. Jeśli w prawym okienku w obszarze Dane wartość allocatecdroms wynosi 0, przejdź do kroku 5.

d. Jeśli w prawym okienku w obszarze Dane wartość allocatecdroms wynosi 1, kliknij prawym przyciskiem myszy wartość allocatecdroms, a następnie kliknij polecenie Modyfikuj.

e. W polu Dane wartości wpisz 0, a następnie kliknij przycisk OK.

f. Zamknij Edytor rejestru.

  1. Jeśli funkcja autouruchamiania jest w rejestrze włączona, należy sprawdzić, czy sterownik stacji CD-ROM jest aktualny:

a. Kliknij przycisk Start, kliknij prawym przyciskiem myszy polecenie Mój komputer, a następnie kliknij polecenie Właściwości.

b. Na karcie Sprzęt kliknij przycisk Menedżer urządzeń.

c. W Menedżerze urządzeń rozwiń gałąź Stacje dysków CD-ROM/DVD, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy stację dysków CD-ROM, której sterownik chcesz zaktualizować. Kliknij przycisk Aktualizuj sterownik, aby uruchomić Kreatora aktualizacji sprzętu, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie w celu zainstalowania najnowszego sterownika stacji dysków CD-ROM.

  1. Sprawdź, czy problem został rozwiązany. Jeżeli problem został rozwiązany, nie wykonuj pozostałych kroków. W przeciwnym wypadku przejdź do kroku 6.

  2. Sprawdź na liście zgodności sprzętu firmy Microsoft, czy stacja dysków CD-ROM jest zgodna z systemem Microsoft Windows XP. W tym celu odwiedź następującą witrynę firmy Microsoft w sieci Web:

PS:Miałem ten sam problem powyższe pomogło… :lol:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=175505

Problem usunęłem dzięki pomocy kolegi skitles01 - wielkie dzięki! Zrobiłem to w rejestrze, wpisując 91, zgodnie z pomocą skitles01 i po problemie. Nie wiem tylko, co było przyczyną tego, że nastąpiły zmiany w rejestrze, przypuszczam, że to jakiś program spowodował.

Cieszę się że pomogłem :mrgreen:

Polecam się na przyszłość :smiley:

:lol:

Złączono Posta : 10.08.2007 (Pią) 23:21

Ale kolega

Też podsunął dobry link :slight_smile: