Zniknęło bootowanie XP

Witam, popełniłem mały błąd. Zainstalowałem systemy w odwrotnej kolejności… najpierw w7 potem XP. Po instalacji XP automatycznie się on włączał wiec niewiele myśląc wrzuciłem płytkę z w7 i użyłem napraw. Jednak teraz mam tylko w7 … Trzeba pewnie cos dopisać abym miał wybór w7/xp. Tylko co i gdzie? Mam płytki z xp i w7 w razie potrzeby :slight_smile:

http://www.intowindows.com/visual-bcd-e … tion-data/

http://www.centrumxp.pl/Expert/1491,1,B … emnic.aspx

http://www.boyans.my3gb.com/

Uzyłem tej autonaprawy czy jakoś tak. No i teraz mam znów tylko XP a nie mam w7 :frowning: Gubię się jak dodać tylko xp nie ruszając w7 :confused:

Najprostszym sposobem na przywrócenie bootloader’a Windows 7 jest po prostu włożenie płytki Windows 7 do stacji i ponowne uruchomienie komputera tak, aby startował z płyty. Tam gdzieś jest opcja do naprawiania systemu. Ona między innymi przywróci Ci możliwość uruchomienia Windows 7.

Jeśli po tej operacji stracisz możliwość uruchomienia XP, wówczas zainstaluj na Windows 7 program EasyBCD. Sam często używałem tego prostego, acz skutecznego narzędzie to modyfikacji bootloader’a. Dzięki niemu bez problemu miałem na jednym komputerze XP, Vistę i Ubuntu - wszystkie uruchamiane z jednego menu (bez tego głupiego GRUB’a)

Często jest też tak, że gdy pierwszym zainstalowanym systemem był XP, a po nim instalowaliśmy Windows 7, to w menu wyboru systemów zobaczymy pozycję “Wcześniejsze wersje Windows”, która odpowiada staremu XP. Ja tam wolałem mieć normalnie - “Windows XP” i programem EasyBCD można to łatwo i bezpiecznie zmienić. Wink

Bezpieczniej jest używać tego programu niż ręcznie edytować plik Boot.ini - bo a nóż gdzieś się pomylimy i żaden system nie wstanie… EasyBCD jest sprawdzonym narzędzie, które polecam każdemu, kto nie szuka kłopotów.