Zniknelo mi miejsce na dysku ,pomocy :/

witajcie

wczoraj wieczorem mialem dwa giga miejsca na systemowym ,wlaczylem dwa razy anty wirusa - AntyVir XP i niestety sie zawiesil dwa razy i potej czynnosci znieknelo mi miejsce z dysku :confused: myslalem ze reset pomoze ale niestety nie :frowning: nie mam pojecia jak odzyskato miejsce :frowning: .po wejscu na dysk c (systemowy)klkolem na ikone documenst and settings zeby sprawidzic ile zajmuje ,wyszlo 5 giga ,a mam 10 giga wiec ok 3 giga mi wogule zniknelo (nie licze programow i systemu)

prosze pom u zcie ,da sie jakos odzyskac to stracone miejsce ?? a moz o tego jakies programy??

pozdrawiam :frowning: :frowning:

Sprawdz czy to przypadkiem nie jest System Volume Information. Jest to plik ukryty i nie będziesz miał do niego dostępu ale po wpisaniu w adres c:// s… dowiesz się ile ma miejsca. Jak będzie miał te brakujące to poprostu wyłącz przywracanie systemu pliki zostaną usunięte. :smiley:

a zapomnialem dodac ,mam xp’eka ,tak wfule to niemoge tego wpisac :confused:

jak to ma dokladnie isci ??

c:/System Volume Information

c://System Volume Information

a moze jeszcze jakos inaczej??

ja nie mam pojecia :frowning:

C:\System Volume Information ale jak masz system plików NTFS to zapewne nic nie zobaczysz. Wyłącz przywracanie systemu i zobacz czy miejsce jest spowrotem. :smiley:

Możesz zobaczyć jego pojemność w win rar. :smiley:

no niestety mam pliki w NTFS :frowning:

hmmm ale czy po przywracaniu systemu nie znikna mi pliki z rozszezeniem rar??

wiem ze jak sa jakies pliki typu exe to znikna ale o reszcie nie mam pojecia

:confused:

Ty nie masz przywracać systemu tylko usunąć pliki (Kopie) które zostały utworzone do przywracania systemu. Jeżeli masz włączone przywracanie to ten folder może być bardzo duży. :smiley:

mam wylaczone przywracanie systemu

wiec co dalej ??

Piszesz że document and seating ma 5GB a system i programy tylko 2GB. Sprawdz wszystkie foldery Windows ile ma i Program Files. Coś mi sie wydaje ze 2GB to trochę mało. :smiley:

program files ma 850mb :confused: w sumie daje ponad 8 gb :confused:

edit : a w katalogu windows pojawilo mi sie kilka folderow z nazwa typu $NtUninstallKB823182$ i sa one ukryte a napisy sa niebiestekie :confused: tak wogule to zajmuja one 50 mb a folder systemowy zajmuje 1,5 giga: /

Czyli teraz wychodzi nie 3GB tylko niecałe dwa do 10GB. A brakujące miejsce to nie przypadkiem Pamięć wirtualna ( Plik Stronnicowania) Zrób oczyszczanie dysków i defragmentacje.

dokladnie caly czas wyskakuje mi ze Pamięć wirtualna jest zamala czy jakos tak :frowning: wiec oczyszczani dysku i defragmentacja tak??

To są pliki potrzebne do odinstalowanie poprawek Windowsa. Jeżeli nie masz zamiaru ich odinstalowywać możesz je usunąć.

A jak masz ustawioną pamięć wirtualną że takie coś wyskakuje. Ustawienie zależy od ilości ramu którą posiadasz rozmiar początkowy = Ilości ramu a wartość maxymalna 1.5 x ram.

Możesz zrobić jeżeli dawno nie robiłeś.

mam 256 ram’u

nie ,nie mam zamiaru ich odinstalowywac:)

tak nie robilem juz dosyc dawno :slight_smile:

pozdrawiam

W takim razie powinno być

1 256MB

2 384 ewentualnie 512

To możesz je usunąć.

Poczytaj jeszcze

:arrow:Chip: Odśmiecanie i optymalizacja

Użyj np. EasyCleaner

http://www.idg.pl/ftp/pc_3744/EasyClean … 6.369.html

ja miałem ten sam problem i usunołem wszystko z katalogu TEMP

i pomogło

Znajdz i zastosuj ten program, czyści katalogi temp automatycznie przy starcie kompa.

CleanIt.


CleanIt is small but useful program that is automatically executed

when you start your computer (or enter Windows NT/2000 system)

and clean all lost temporary files and folders from your TEMP

directory.

**Wejdz w katalog windows i wyczyść ręcznie katalog TEMP - ten usuń ręcznie.**

http://www.pcworld.com/downloads/file_d … 180,00.asp

Podawajmy linki zawsze się przyda

:arrow: CleanIT

Niewielkie, ale bardzo pożyteczne narzędzie, które kasuje pliki TMP podczas uruchamiania systemu. Dzieje się to bardzo szybko tak więc opóźnienie w starcie Windows jest minimalne, a korzyści bardzo duże - znikają problemy z działaniem niektórych aplikacji.