Znikneło ok 40 gb z dysku "c"


(Jacko33) #1

Jak w temacie, przypadkowo zauważyłem, że na jednej z partycji (mam 2) jest zajęte b. dużo miejsca. Sprawdziłem TuneUp-em i okazało się, że brakuje ok 40 GB miejsca. Poniżej fotki jak to wygląda.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/55d ... 44100.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7c7 ... ec373.html

Po zliczeniu wyszczególnienia plików z dysku C jak nic brakuje sporo miejsca. Pewnie to może mieć znaczenie ale kiedyś próbowałem podzielić tę partycje ale nie udało się wykonać operacji. Co w takiej sytuacji można zrobić.


(Plgracz) #2

Sprawdź w Narzędzia Administracyjne -> Zarządzanie Komputerem -> Zarządzanie Dyskami jak podzielony jest Twój dysk twardy. Zrób ewentualnie screeny. Prawdopodobnie tam znajdziesz odpowiedź na Twój problem.

Pozdrawiam


(Jacko33) #3

Dysk mam ok 300 gb i podzielony jest na dwie partycje: "C" ok 151gb i "M" ok 147gb. partycja C jest systemowa. W zarządzaniu dyskami jest to samo opisane.


(Plgracz) #4

Za pomocą TuneUp'a usuń niepotrzebne pliki ( Free Up Disk Space -> Unnecessary Files And Backups ) z dysku C oraz sprawdź Windows Function.

Może tu znajdziesz kilka Gigabajtów.

Sprawdź jeszcze folder: C:\User\nazwa użytkownika\AppData\Local\Temp (pamiętaj o włączeniu widoku plików i folderów ukrytych)

Pozdrawiam


(Jacko33) #5

Sprawdziłem wszystkie pliki z dysku C wraz z tymi ukrytymi i po tym jak je podliczyłem (ctrl+a i właściwości) to i tak brakuje połowę z zajętych ok 80 gb.


(system) #6

A przeskanuj kompa antywirem, może jakiś robak ??


(Jacko33) #7

Nie to nie wchodzi w rachubę komp jest przeskanowany, wyczyszczony i po defragmentaryzacji. Podejrzewam, że problem może leżec w tych próbach podzielenia tej jednej partycji. Ale jak to sprawdzić?


(Plgracz) #8

Sprawdź w Narzędzia Administracyjne -> Zarządzanie Komputerem -> Zarządzanie Dyskami jak podzielony jest Twój dysk twardy. Zrób screeny!


(Jacko33) #9

Sory, że to tyle trwało. Nie wiem czy to ma znaczenie ale ja mam laptopa

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4f3 ... 51df1.html


(Tomek) #10

Prawoklik na ikone dysku - wlaściwości - oczyszczanie dysku, druga zakładka - usuń punkty przywracania, pierwsza zakladka - wszedzie ptaszki - ok ;]


(Jacko33) #11

Buber82 zrobiłem to co pisałeś i po tych zabiegach jest prawie ok. Pokazuje, że ze 151gb całego dysku C wolnych jest 110. A po podliczeniu plików które są na dysku C rozmiar ich jest ok 37 gb czyli po podliczeniu wychodzi ok 147 gb więc to pewnie wina przeliczników. Dzięki wielkie za pomoc.


(Plgracz) #12

A rozwiązanie było już wcześniej.

Pozdrawiam