Zniknęły dane z karty SD

Mam nadzieję, że to dobry dział - wahałem się między tym a “problemy z oprogramowaniem”, no ale.

Edit: totalnie zapomniałem o dziale “telefonia komórkowa”, za co przepraszam administrację. Jeśli wątek bardziej pasuje tam, prosiłbym o przeniesienie.

 

Krótko: mam Samsunga Galaxy Mini z fabryczną samsungową kartą microSD 2GB. Jakiś czas temu telefon zaczął świrować: często widział kartę jako “niespodziewanie wyjętą” i przestawał ją wykrywać (wtedy pomagało wyjęcie karty i włożenie z powrotem), co jakiś czas pytał, czy chcę ją sformatować (nie zgadzałem się), no i w efekcie z karty zniknęły pliki. Ściślej: wszystkie zdjęcia (z wyjątkiem jednego zrzutu ekranu), aplikacje (w sumie miałem chyba tylko GG, przy 2 gigabajtach i 600mhz procesorze trudno szaleć z apsami) i większość piosenek (te, które pozostały, pochodziły - co ciekawe - z jednego albumu i uległy uszkodzeniu, tj. puszczenie kawałka kończyło się wybrzmieniem 10sekundowego brutalnego skrótu wszystkich piosenek, jakie były w folderze). Aparat fotograficzny nie działał, no bo nie miał gdzie zapisywać zdjęć.

 

Po bliżej nieokreślonym czasie uruchomiłem z ciekawości aparat i okazało się, że już wszystko jest okej: robił zdjęcia, które potem były widoczne w galerii. W ramach testu pobrałem ze sklepu GG, które również się poprawnie zainstalowało, a nawet wczytało stare ustawienia (ciemny skin) po uruchomieniu. Jednak… nie wróciły dane, które były na karcie dawniej. Jest prawie pusta. Mogę robić zdjęcia, ściągać apsy, wgrywać pliki (bo telefon wreszcie jest widziany przez komputer), ale chciałbym też odzyskać jakoś zdjęcia, które robiłem przed awarią. 

Telefon był rootowany, jeśli to ma jakieś znaczenie.

 

Możecie mi polecić jakiś program, którym będę mógł tego dokonać? I czy odzyskanie wcześniejszych danych jest możliwe po tym, jak zacząłem zapisywać na karcie nowe?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Recuva lub podobny soft. Karta do adaptera, ten do czytnika i skanujemy. Powinieneś odzyskać pliki. Chociaż mogą być nie do odczytu lub np. 1/2 zdjęcia.

Nie posiadam czytnika kart.