Zniknęły dane z profilu

Po awarii systemu zniknęły całkowicie dane z profilu. System nie mógł się załadować, ponieważ brakowało pewnych systemowych plików a dokładnie pliku hal.dll może innych również. Podłączyłem dysk do innego komputera żeby zgrać dane i postawić system jeszcze raz. W sumie wszystko było oprócz profilu. Wchodzę w dokumenty jest nazwa profilu natomiast w folderze pustka. Inne standardowe profile tworzone przez system mają prawidłową strukturę.

Kiedyś miałem podobny przypadek było to związane z hasłem na profilu ale wówczas wyświetlał mi się komunikat, że nie można otworzyć itp. no ale to był chyba inny przypadek jakoś sobie z nim poradziłem chociaż już nie pamiętam jak.

Natomiast w tym przypadku potrzebuje pomocy bo nie wiem całkowicie co jest grane.

XP ma taką opcję nałożenia systemu na system bez utraty jakichkolwiek danych i bez konieczności instalacji jakiegokolwiek softu, ponieważ instalator wyłącznie modyfikuje foldery, w których przechowywane są pliki systemowe, tak więc folderów typu moje dokumenty nie rusza. Aby wykonać taką nakładkę, musisz zabootować płytkę instalatora Windowsa XP, po załadowaniu plików instalatora wciskasz oczywiście enter, potem f8 i po chwili pojawi się na dole napis wyszukiwanie wcześniejszych wersji Microsoft Windows. Po chwili pokaże Ci coś na wzór tego: C:\Windows Microsoft Windows XP Professional i wtedy na dole pojawią się dwie opcje - r-napraw esc-nie naprawiaj. Wciskasz r i czekasz, aż nakładka dobiegnie końca. Na początku, zaraz po wciśnięciu klawisza r, instalator zacznie kasować parę plików - zignoruj to i pozwól instalatorowi je wykasować, ponieważ tak ma być. Konta użytkownika to raczej nie naprawi, ale brakujące pliki uzupełni, ponieważ przy instalacji instalator jak leci wrzuca wszystkie pliki systemowe od nowa, tak więc konto raczej będziesz musiał skasować i stworzyć nowe, poprzez wbudowane konto administrator, na które zalogujesz się wciskając na ekranie logowania jednocześnie 2xctrl,alt i delete. Mam nadzieję, że ta sytuacja pokazała Ci, że nie należy trzymać ważnych plików na dysku c:. a jeżeli się to robi, to backupować je przy użyciu np. Norton Ghost, albo Acronis True Image, gdzie jeden i drugi umożliwia również zbackupowanie i przywrócenie całego systemu razem z całym softem i driverami, tak więc zalecałbym Ci podłączyć dodatkowo jako slave drugi ysk twardy i regfularnie, np. raz w tygodniu, albo po każdej modyfikacji w systemie, np. instalacja softu wykonywać na tym drugim dysku backup całego systemu przy użyciu np. któregoś z wyżej wymienionych programów.

To ja oczywiście wiem :). Osobiście zawsze mam partycje plus kopia na DVD ważnych rzeczy. W tym przypadku nie mój komputer. Zadałem takie pytanie, ponieważ pierwszy raz z czymś takim się spotykam. Ktoś robił porządki na dysku, ale żeby wyparował cały profil ? To mnie troszkę zdziwiło. Dlatego zadałem pytanie czy ktoś spotkał się z podobnym problemem. W tym przypadku i tak będzie stawiany system na nowo. Także w reperacje nawet nie będę się bawił - bo i po co. Zależało mi tylko na rozwiązaniu problemu z danymi z profilu. Ale z tego co mogę wywnioskować to musiały zostać rzeczywiście skasowane.