Zniknęły dwa partycje z dysku

Witam mam nie typowy problem a więc.

Posiadam kompa z dyskiem 80GB i na na nim jest system windows xp i do tego mam podłączony drugi dysk 2,5’’ ST9250827AS 250GB podzielony na dwa partycje po pół, i pewnego dnia musiałem go odłączyć od kompa i tak był odłączony i tak po tygodniu podpinam go i włączam komputer. Po uruchomieniu systemu nie nie ma partycji jest tylko jedna w RAW. Windows dysk widzi, program HD Tune tak samo brak błędów. I co mam teraz zrobić żeby przywrócić te partycje i ważne dane na nim. Szukałem na Google ale jakoś mnie nie lubi bo nic nie znalazłem na temat, albo mnie nie lubi

Za pomoc dziękuje.

Jeśli nie było błędów przy odłączaniu i zworki nie były zmieniane, a jest podłączony na to samo miejsce, to rzeczywiście dziwne.

Jeśli dysk jest w porządku podłączony i z jakiegos powodu zgubił tablicę partycji, to może spróbuj TestDiska? (http://www.dobreprogramy.pl/TestDisk-PhotoRec,Program,Windows,12758.html)

Masz może instrukcje do niego ?

Niestety nie.

Ja bym tak szukał: http://www.google.pl/search?ie=UTF-8&sourceid=navclient&gfns=1&q=testdisk+instrukcja

Np. http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/index.php?topic=2948.0, http://instrukcja.pl/i/jak_odzyskac_dane_cz_2_latwe_odzyskiwanie_danych_testdisk_photorec (wideo), http://forum.idg.pl/lofiversion/index.php/t31849.html.