Zniknęły dwa partycje z dysku


(system) #1

Witam mam nie typowy problem a więc.

Posiadam kompa z dyskiem 80GB i na na nim jest system windows xp i do tego mam podłączony drugi dysk 2,5'' ST9250827AS 250GB podzielony na dwa partycje po pół, i pewnego dnia musiałem go odłączyć od kompa i tak był odłączony i tak po tygodniu podpinam go i włączam komputer. Po uruchomieniu systemu nie nie ma partycji jest tylko jedna w RAW. Windows dysk widzi, program HD Tune tak samo brak błędów. I co mam teraz zrobić żeby przywrócić te partycje i ważne dane na nim. Szukałem na Google ale jakoś mnie nie lubi bo nic nie znalazłem na temat, albo mnie nie lubi

Za pomoc dziękuje.


(Filolupus) #2

Jeśli nie było błędów przy odłączaniu i zworki nie były zmieniane, a jest podłączony na to samo miejsce, to rzeczywiście dziwne.

Jeśli dysk jest w porządku podłączony i z jakiegos powodu zgubił tablicę partycji, to może spróbuj TestDiska? (http://www.dobreprogramy.pl/TestDisk-PhotoRec,Program,Windows,12758.html)


(system) #3

Masz może instrukcje do niego ?


(Filolupus) #4

Niestety nie.

Ja bym tak szukał: http://www.google.pl/search?ie=UTF-8&sourceid=navclient&gfns=1&q=testdisk+instrukcja

Np. http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/index.php?topic=2948.0, http://instrukcja.pl/i/jak_odzyskac_dane_cz_2_latwe_odzyskiwanie_danych_testdisk_photorec (wideo), http://forum.idg.pl/lofiversion/index.php/t31849.html.