Zniknęły mi ikony!

Nie mam ikon i jak klikam na jakis program to pisze System windows nie moze otworzyc tego pliku! i sa dostepne 2 opcje uzyj sieci web… i wybierz program z listy!błagam prosze o pomoc , zaden program nie chce mi sie uruchomic :o :shock:

Jaki system ?

Xp home

jeśli możesz uruchomić rejestr( w uruchom wpisz regedit) to sprawdż klucz

HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shell\open\command

dane wartości powinny być “%1” %*

jeśli byłyby inne to zmień - prawy klik na domyślna i modyfikuj

może być wirus!!

ad aware watch (jakos tak) podczas kiedy system mi dzialal normalnie informowal mnie ze dane rejesru zostaly zmienione bo cos tam sie bawilem.I pisalo wlasnie 1%.Aha , nie moge uruchomic ,uruchom’’

Czego nic nie piszecie , czyzbym musial formatowac windowsa?

Próbowałeś przywrócic system ?

Złączono Posta : 07-04-2007 (Sob) 19:12

Próbowałeś użyć TwekUI ?

==::> Zakładka Naprawa / Napraw skojarzenia albo Odbuduj ikony

Tzn. nie znam sie i nie wiem jak sie przywraca system.Nie wiem co to jest TwekUI i jak wejsc przez to ,==::>’’.OCB?

na tej stronie http://www.dougknox.com/index.html

kliknij XP fixes po lewej, potem na File Association Fixes,

na nastepnej stronie EXE File Association Fix, rozpakuj, kliknij 2 razy

(jeśli ci się uda rozpakować, skoro żadne programy nie startują)

xp_fileassoc.zip - to archiwum?

powinno być xp_exe_fix, to plik .reg - coś chyba żle kliknąłeś( ale spakowany zip, choć nie wiem co tam pakować, skoro pliczek ma poniżej 1 kb) - File association fixes po lewej(poniżej enable cd burning),

najpierw musisz kliknąć Win XP Fixes

no wypakowałem na pulpit i nic.rejestr nie działa.plik moge otworzyc np. notatnikiem :confused:

Jeśli chcesz wejść do rejastru to:

Start >> wszystkie pro >> Akcesoria >> Wiersz Poleceń >> regedit

lub

C:\WINDOWS >> szukasz regedit.exe >> uruchamiasz go

:slight_smile:

Nie dociera?Nie mogę uruchomić NIC poza internetem!Sorry za ten tekst ale jestem zbulwersowany!

Złączono Posta : 07.04.2007 (Sob) 21:29

dobra , juz wszystko dziala…ale ustawilem przez pomylke zeby wszystkie aplikacje uruchamialy sie jako Snikers.Jak to odwołać?